Біостимулятори

Біостимулятори – це препарати, що містять речовини здатні активувати та стимулювати в рослині природні процеси, які:

  • підвищують стійкість до абіотичних стресів (посуха чи перезволоження, підвищення чи зниження температури, механічні пошкодження, пересаджування, опіки, інтоксикація тощо);
  • поліпшують засвоєння поживних речовин (макро-, мезо- та мікроелементів);
  • ефективно впливають на ріст та розвиток як вегетативних органів - коренів, стебел, листя, так і генеративних - квіток, плодів.

Тобто, їх дія спрямована на реалізацію генетичного потенціалу рослини. В продовольчих культурах це отримання високого врожаю якісної продукції, а в декоративних - відповідного росту та вигляду рослин.

Які речовини містять біостимулятори і як вони діють?
В препаратах, які дійсно можна віднести до біостимуляторів, можуть міститися як одна, так і набір діючих речовин, що виконують перелічені вище функції.
Групи стимуляторів за походженням та механізмом дії:

  • Амінокислоти - відповідають за синтез білків, складних вуглеводів, жирів та інших необхідних рослині сполук, стимулюють метаболізм, регулюють фотосинтез;
  • Стимулятори (або активатори, або фітогормони):
    - Ауксини – активують коренеутворення, цвітіння, плодоношення, формування тканин пагонів що ростуть;
    - Цитокініни - активізують поділення клітин, затримують старіння та розпад клітин, стимулюють цвітіння, формують органи розмноження;
    - Гібереліни - активізують ріст клітин, збільшують ріст пагонів та розмір плодів, активують синтез білків
    - Абсцизова кислота - регулює старіння листків та дозрівання плодів, підвищує стійкість до засолення, посухи і низьких температур;
    - Етилен - стимулює достигання плодів, забезпечує потовщення пагонів, вплив на процеси старіння рослин.
  • Гумінові та фульво кислоти - органічні кислоти, сприяють підвищенню родючості ґрунту та засвоєнню поживних речовин.
  • Мікробні препарати (бактерії, гриби, мікроорганізми) - сприяють кращому засвоєнню поживних речовин із ґрунту, стимулюють фіксацію азоту.

Переважна більшість біостимуляторів має органічне походження – амінокислоти та активатори отримують з витяжки різних рослин, гумінові та фульво кислоти з торфу та компосту. Зазвичай біостимулятори мають рідку форму, що робить їх зручними у застосування (по листу, підливання у ґрунт, замочування насіння). Вони добре застосовуються в бакових сумішах з пестицидами та добривами.

Слід зауважити, що ефективні біостимулятори є досить високотехнологічними та складними препаратами і, щоб отримати наочний та відчутний ефект від їх застосування, потрібно обирати якісні продукти з високими характеристиками від надійних виробників.

Всього:1 товарів
foto Біостимулятор Кропмакс
Показано 1 - 1 товарів 1