Цибуля ріпчаста

Цибуля городня (Allium cepa L.) з родини цибулевих (Alliaceae), що походить з південно-західної частини Азії (Іран, Афганістан, Туркменістан) - дворічна, перехреснозапильна, холодостійка рослина довгого дня з їстівним насичено-зеленим листям (пір’ям) і досить великими цибулинами різноманітної форми, розміру, забарвлення зовнішніх та внутрішніх соковитих плівок, смаку. Ріпчаста цибуля у сьогоденні - один із самих необхідних і споживаних овочів.

Це не просто овоч, а справжнє джерело корисних речовин: вітамінів, особливо у зелених листках, цукрів - 2,4-14% (в залежності від сорту), білків й ефірних олій. Ріпчаста цибуля має високі бактерицидні властивості, а от калорійність - невелику (41 ккал на 100 грамів продукту). Цибулю використовують у медицині (фармації та косметології) і як декоративну рослину. За смаковими якостями цибулю ріпчасту поділяють на 3 різновиди: гостру, напівгостру й солодку (салатну).

Товарну продукцію цибулі вирощують за один рік з насіння і розсади та за два роки – сіянкою. При вирощуванні з сіянки вегетаційний період скорочується на 30-40 діб. Гострі сорти вирощують у дворічній культурі, солодкі та напівгострі в умовах України — в однорічній. У структурі посівних площ країни вона займає 9%. Насіння проростає за температури +3-4°С за 10-12 діб, глибина загортання - 0,5-2 см. Сходи можуть перенести короткочасні приморозки. Оптимальна температура для росту рослин - 17-22°С, а максимальна - 33°С.

У теплу погоду в рослини швидше розвивається надземна частина (листки), ніж коренева, тоді як у прохолодну - навпаки. Запізнення з сівбою навіть на 3-5 днів призводить до одержання зріджених сходів, поганого визрівання цибулин і зниження врожаю. Норма висіву становить 0,6-0,7 г/м² за широкорядної сівби і 0,8-1,0 г/м² - за широкосмугової. За підзимової сівби норму висіву насіння збільшують до 1,0-1,2 г/м².

Догляд за посівами цибулі на сіянку такий самий, як і на ріпку. Густота рослин на 1 м² грядки має бути 400-700 шт. (залежно від способу сівби). За меншої густоти більше утворюється вибірку, а за більшої - сіянка буде дуже дрібною. Під час вирощування з насіння, рослини краще ростуть за умови помірного зволоження ґрунту.

В умовах короткого дня (10-12 год.) цибуля не утворює цибулин і тому літня пізня сівба або затримання сходів навесні знижують її урожай. Цибуля погано росте на ґрунтах з підвищеною кислотністю. Малопридатні під цибулю торфові, торфово-болотні та важкі суглинисті ґрунти. Насіння тригранне, чорне, завдовжки 3,1 мм. Маса 1000 насінини становить 2,8-3,7 г. За вологості 11% схожість зберігається 2-3 роки.

Всього:21 товарів
foto Цибуля ріпчаста Банко F1
foto Цибуля ріпчаста Білий Джамбо
foto Цибуля ріпчаста Брауншвейгська
foto Цибуля ріпчаста Вольф F1
foto Цибуля ріпчаста Гледстоун
foto Цибуля ріпчаста Глобус
foto Цибуля ріпчаста Дайтона F1
foto Цибуля ріпчаста Джамбо біла
foto Цибуля ріпчаста Ексібішн
foto Цибуля ріпчаста Кенді F1
foto Цибуля ріпчаста Комета F1
foto Цибуля ріпчаста Падишах
foto Цибуля ріпчаста Пандеро F1
foto Цибуля ріпчаста Ред барон
foto Цибуля ріпчаста Тамара F1
Показано 1 - 15 товарів 21