Диня

Диня звичайна (Cucumis melo L.) - однорічна теплолюбна трав'яниста рослина родини гарбузових, батьківщиною якої вважають райони Середньої та Малої Азії. Вона має ліаноподібне стебло, на якому утворюються духмяні і соковиті плоди. Диня - цінний харчовий і дієтичний продукт саме завдяки високому вмісту цукрів, вітамінів, каротину, солей, заліза, калію й натрію, азотистих і пектинових речовин.

Достигли плоди дині вживають у свіжому вигляді як десерт, використовують для приготування цукатів, варення, в'ялять, маринують і запікають. В даний час існує величезна кількість сортів дині, які відрізняються розміром плодів (найменші 200г, найбільші - 20 кг), кольором (жовті, зеленуваті, з малюнком і без), смаком (солодкі і прісні), формою (круглі, довгасті), але й умовами, необхідними для їх вирощування.

Вегетаційний період триває від двох до шести місяців. На одній рослині може сформуватися від двох до восьми динь, масою від 1,5 до 10 кг. Плоди ранньостиглих сортів починають достигати через 62-80 днів, середньостиглих - через 90 і пізньостиглих - через 110-130 днів. Вирощують дині або прямим висівом у ґрунт, або через розсаду , а в закритому ґрунті - на шпалерах. Норма висіву (безрозсадний) - 2-3 кг/га, глибина загортання - 4-6 см. Насіння дині починає проростати при температурі повітря +12-14 °C і за сприятливих умовах сходи з’являються на 5-7 день.

При температурі нижче 15°С зупиняється ріст рослини, а подальше зниження температури й дощова погода може призвести до відмирання кореневої система. Оптимальна температура для розвитку проростків дині вважається температура +20 +25°C, у фазі цвітіння і плодоношення - +30-35 °C. Густота насаджень: ранньостиглих сортів у степу - 10,2 тис шт./га, у лісостепу -12-20,4 тис. шт./га; середньо-і пізньостиглих - вiд 10,2 до 20,4 тис. шт./га, залежно від розміру пагонів. Диня дуже вимоглива до сонячного освітлення.

Сума активних температур 950-2100°С у залежності від сорту. Понижена інтенсивність природного освітлення значно затримує зацвітання жіночих квіток. Прищипування - обов'язковий агротехнічний прийом при вирощуванні дині в закритому ґрунті. Диня добре росте на супіщаних чорноземах. Найбільш сприятливі умови для розвитку цієї культури - велика кількість ґрунтової вологи й сухе повітря. Насіння плоске, вузьке, або широкоовальне, яйцеподібне (нагадує насіння огірків), Маса 1000 насінин 30-50 г. Схожість зберігається протягом 6-8 років.

Всього:27 товарів
foto Диня Алушта
foto Диня Амал F1
foto Диня Ананас
foto Диня Дідона
foto Диня Ефіопка
foto Диня Золотиста
foto Диня Кавайон
foto Диня Кар'єра F1
foto Диня Клара F1
foto Диня Колгоспниця
foto Диня Контесса F1
foto Диня Кредо F1
foto Диня Криничанка
foto Диня Липнева
foto Диня Маорі F1
Показано 1 - 15 товарів 27