Належить до підвиду листової (Brassica convar. oleracea L. var. gemmifera DC). Походить вона від диких форм листової капусти, що виростали на Атлантичному узбережжі Європи, внаслідок зміни характеру розгалуження.
Високі смакові якості і ніжна консистенція голівок роблять цю капусту делікатесною овочевою культурою. Відрізняється високим вмістом вітамінів. Зокрема, за вмістом вітаміну С майже в 3 рази перевершує білокачанну капусту, а за кількістю органічних кислот в 14 раз.
Білок брюсельської капусти по наявності співвідношенню амінокислот не поступається білку м’яса та молока. Голівки вживають у свіжому, вареному, смаженому вигляді, їх використовують для приготування салатів, перших та других страв, тушкують, а також консервують. Добре зберігаються поживні речовини голівок при їх заморожуванні.
Капуста брюссельська – дворічна культура. Утворення листя і зростання стебла у брюссельської капусти тривають до осені, а найбільшого розміру рослини досягають через 80 - 100 днів після посадки. Формування качанчиків на стеблі проходить аналогічно утворенню качана у білокачанної капусти. З настанням фази товарної придатності голівки ущільнюються, набуваючи легкого блиску.
За вимогами до умов вирощування брюссельська капуста близька до пізніх сортів білокачанної капусти. Однак вона більш холодостійка, переносить морози до 10 - 15°С. Рослини брюссельської капусти потребують достатньої кількості вологи, проте нестача її, як і надлишок, переносять краще за інші різновиди капусти, оскільки мають більш потужну кореневу систему.
Вирощують розсадним способом, терміни посадки розсади залежать від групи стиглості сорту, як і при вирощуванні білої капусти. Висівають насіння капусти в кінці квітня, а у відкритий ґрунт розсаду висаджують в першій декаді червня. Густота стояння 3 – 3,5 рос/м². Вегетаційний період у брюсельської капусти тривалий 140 діб і більше.
Для стимуляції зростання голівок, підвищення їх товарності, врожайності та прискорення термінів збирання врожаю у рослин наприкінці серпня — на початку вересня видаляють верхівкову бруньку, тобто проводять прищипування.
Брюссельську капусту можна зберігати після збирання (до січня), прикопуючи її цілими рослинами з качанчиками у вологий пісок (на глибину коріння) у погребі або овочесховищі при температурі повітря 0 - 1°С та вологості повітря 95%.