Сорго суданське - однорічна злакова рослина, добре відоме як кормова культура в тваринництві, що відрізняється високою продуктивністю і харчовою цінністю.
Завдяки потужній кореневій системі рослина також використовують для поліпшення структури грунту (підвищення її аерації і вологоємності, дренажних властивостей), а в змішаних посівах з однорічними зернобобовими культурами (соя, вика, чина, горох, люпин) - як зелене добриво.
Кормова цінність зеленої маси й сіна цієї культури значно вище інших злакових трав. Також в її складі знаходиться велика кількість макро і мікроелементів. Традиційно суданку вирощують для отримання якісних тваринницьких кормів.
Сіють сорго після прогрівання ґрунту до 8 - 10°С в кінці квітня – на початку травня. На зелений корм її часто висівають у кілька строків, через 15 - 20 діб.
Сорго теплолюбна рослина, насіння проростає за температури 9 - 10°С, сходи не переносять приморозків мінус 3°С.
Норма висіву 100 - 150 г на 100 м² (1 сотка).
Це культура короткого дня. У фазі сходів та кущіння переносить затінення, тому можна її сіяти під покрив. У цей період вона росте дуже повільно.
Швидкий ріст рослин розпочинається у фазі виходу в трубку. Укісна стиглість наступає через 50 - 60 днів після появи сходів.
Сорго можна вирощувати на всіх типах ґрунтів, крім заболочених і дуже солонцюватих. Рослина виносить багато поживних речовин з ґрунту, тому для формування високих врожаїв необхідно вносити добрива.
На зелений корм суданку починають збирати у фазі виходу в трубку та викидання волоті, за висоти рослин 50 - 70 см.