Ця суміш трав ідеально підходить для присадибної ділянки. Завдяки збалансованості складу, вона зберігає всі властивості спортивного газону. Утворює густий, міцний газон зеленого кольору.
Склад:
Костриця червона - 30%,
Пажитниця однорічна - 10%,
Пажитниця багаторічна - 55%,
Тонконіг лучний - 5%.
Час посіву - з весни до кінця літа (не пізніше 15 - 20 серпня). Глибина загортання насіння залежить від крупності насінин, типу ґрунту, забезпечення його вологою.
Дрібне насіння трав на легких ґрунтах потрібно загортати глибину 1 – 2 см, а на вологих - 0,5 см. Крупне насіння загортають глибше.
Особливості вирощування даного виду газону: норма висіву 2 кг на 100 м² (1 сотка).
Сіяти краще в безвітряну і суху погоду, коли денна температура не опускається нижче 10°С і обов'язково у вологий ґрунт, він повинен бути досить вологоємний, щоб рослини не відчували недоліку вологи. У той же час вода не повинна збиратися на ньому, тому що це приводить до випадання рослин.
Дренаж обов'язковий на тих ділянках, де застоюється вода після танення снігу, дощів, поливу. Більшість газонних трав краще ростуть і розвиваються на середніх за механічним складом ґрунтах. Спортивний газон засівають травами не на один рік, тому необхідно подбати про харчування рослин.
Під перекопку або оранку вносять мінеральні добрива. Їх перемішують із верхнім шаром ґрунту. З мінеральних добрив краще комплексний, утримуючий азот, фосфор і калій.
Їх потрібно 2 - 3 кг на сотку або 20 - 30 г/м². Восени потрібна мінімальна кількість азоту, інакше можна спровокувати найнебезпечніші хвороби газону.
Необхідно зазначити, що не дивлячись на те, що ми маємо величезний вибір мінеральних добрив з різним співвідношенням елементів живлення, з азотом тривалої дії і іншими компонентами, зола є одним з кращих добрив для спортивних газонів.
Рекомендується регулярно вносити добрива протягом усього вегетаційного періоду через кожні 2 - 3 тижні. Для отримання густого, щільного і рівного газону необхідно проводити регулярне скошування.
Воно не тільки підтримує привабливий зовнішній вигляд зеленого газону, але всіляко стимулює рослини розвиватися вегетативно без утворення насіння, допомагає боротися з бур'янами, більшість видів яких не виносить скошування.
Перше і друге скошування проводиться легкої косаркою, коли самі швидкорослі рослини досягнуть висоти 10 см (спортивні газони). У перших покосах трава скошується до висоти 4 - 5 см.
Надалі висота трави підтримується в залежності від призначення газону. Газони не рекомендується косити більше 20 разів на сезон. Інтенсивна стрижка послаблює газонні трави.