Козлятник східний - багаторічна бобова трава. Морозостійка, навесні стійка до затоплень протягом 2-3 тижнів. Відмінний медонос - цвіте протягом 20-30 днів. Хороший результат дає спільний посів з буркуном, люцерною і конюшиною.
Найбільшого розвитку досягає на 2-4 рік життя. У перший рік росте повільно, тому проводять всього один укіс. Козлятник східний в сумішах для корму стимулює секрецію молока, посилює процеси кровотворення і кровоочищення.
Рекомендують також як засіб боротьби з ерозією ґрунту на схильних землях, за рахунок потужної кореневої системи. Козлятник сіють на затоплюваних землях, зелену масу використовують для компосту, закладення в ґрунт і мульчування.
Сіяти треба рано навесні на глибину 0,6-1,2 см на глинистих і суглинкових ґрунтах і на глибину 1,2-1,8 см на піщаних. Глибина загортання - 1,5-2 см. Насіння починає проростати при температурі ґрунту 5-6°С.
Сходи витримують невеликі приморози до -3-4°С. При температурі +18-20°С сходи з’являються найбільш дружно через 7-8 діб. У другий і наступні роки життя рано весною, коли ґрунт прогрівається до +3-5°С, козлятник східний починає відростати.
Рослина проявляє високу пластичність щодо різних грунтово - кліматичних умов. Відзначається морозостійкістю і посухостійкістю.
Рослини досить вибагливі до світла. Від відростання до початку бутонізації проходить 20-27 діб. На цей час стебла сягають висоти 80-120 см.
Укісна стиглість настає рано в кінці травня - на початку червня. Добрива доцільно вносити у два строки: перед сівбою, а на минулорічних посівах - під час весняного відростання рослин; під час бутонізації рослин.
Козлятник найкраще родить на глибоких, глинистих і добре осушених сипких ґрунтах, хоча цю культуру можна вирощувати на різноманітних ґрунтах.