Капуста червоноголова - (Brassica oleracla v. Sabauda) овочева, дворічна рослина родини капустяних, різновид городньої капусти із характерним червоно - фіолетовим забарвленням листя. Свій червоний або навіть пурпурний чи фіолетовий колір капуста отримала завдяки наявності в її листках антоціану.
За своїм біохімічним складом та харчовою цінністю капуста перевершує білоголову. В ній міститься більше вітамінів, білків та цукрів, клітковини та аскорбінової кислоти. В червоноголовій капусті міститься вітамін К. Використовується червоноголова капуста здебільшого в свіжому вигляді для приготування салатів та гарнірів. ЇЇ можна тушкувати та маринувати. Вміст калію більший ніж у інших різновидів капуст.
Високий вміст антоціану, який володіє антибактерицидною дією, не тільки позитивно впливає на організм людини, але й зумовлює високу лежкість качанів. За тривалістю вегетаційного періоду (від з’явлення сходів до настання товарної стиглості) сорти капусти червоноголової поділяють на надранні - (до 100 днів), ранні (101-110 днів), середньоранні (110-120 днів), середньостиглі (121-135 днів), середньопізні (136-150 днів) та пізньостиглі (понад 155 днів).
Червоноголова капуста за морфологічними ознаками, особливостями росту і розвитку відрізняється від білокачанної тільки кольором листя та головок. Рослина дворічна, перехреснозапильна, порівняно з білоголовою, вона більш морозостійка, може переносити короткочасні заморозки до мінус 9 - 10°С.
Вирощують безпосереднім висівом у ґрунт та через розсаду. Як і білоголову капусту червоноголову в більшості вирощують розсадним способом. Насіння її починає проростати за температури 3 - 5°С. Густота стояння становить від 3 до 6 рос/м² залежно від сорту чи гібриду. Оптимальна температура для росту і розвитку рослин 18 - 22°С.
Капуста дуже вимоглива до світла культура. За слабкого освітлення, особливо в розсадний період, рослини витягуються, утворюються невеликі листки і нещільні головки, внаслідок чого знижується продуктивність. Рослина вимоглива до вологості ґрунту і повітря. Найбільша потреба у воді настає в період наростання розетки листків і утворення голівок.
Рослина вибаглива до родючості ґрунту. Червоноголова капуста добре реагує на внесення підвищених норм фосфорних добрив, які сприяють збільшенню вмісту в ній цукру, калійні добрива сприяють кращій лежкості голівок. Насіння капусти червоноголової має чорне або коричневе забарвлення, округлої форми, дрібного розміру (маса 1000 насінин складає 3 - 5 г, в 1 г – 250 - 330 насінин), на протязі 4 – 5 років зберігає свою схожість.