Капуста пекінська (Brassica pekinensis L.) відноситься до листових, східно - азіатських видів. Вона була окультурена в Китаї, звідти проникла до Кореї та Японії. До Європи азіатські капусти потрапили порівняно нещодавно.
Популярність пекінської капусти пояснюється не тільки високими смаковими якостями, але і її харчовою цінністю. В ній міститься велика кількість корисних речовин – каротин, аскорбінова кислота, сирий білок, тіамін, ніацин, цукри та багато мінеральних елементів – магній, фосфор, кальцій, калій, залізо. Вважається, що вона володіє дієтичними та лікувальними властивостями.
Пекінська капуста – однорічна рослина. У рік посіву формує і вегетативні органи – розетку листя або качан, і генеративні – квітки та насіння. За здібністю до утворення качана виділяють чотири різновидності пекінської капусти: листова, напівкачанна, качанна з відкритою верхівкою качана і з типовим качаном. Форма качана буває подовжено - циліндричною, циліндричною, овальною або плоско - округлою. У низькорослих сортів качан досягає 35 см у висоту, у середньорослих 36 - 55, у високорослих – 55 см.
Залежно від умов вирощування та сорту розетка листя досягає в діаметрі 30 - 65 см. Листя сидяче, цільне, широко - яйцеподібної та овальної форми. Поверхня листа може бути зморшкуватою, складчасто - зморшкуватою або пухирчастою. Краї листової пластинки слабохвилясті або хвилясті. Забарвлення листя жовто - зелене, світло - зелене, темно - зелене і світло – сіро - зелене. Листя буває неопушеним, середньо - і сильноопушеним.
Листові сорти більш ранньостиглі, потребують швидкої переробки через слабку лежкість і невисоку транспортабельність. Характерною особливістю цього виду капусти є високий темп зростання рослин у перший період життя - середній приріст розетки листя у 2 і більше разів перевищує приріст маси салатних рослин.
Рослина довгого дня, світлолюбна, при недостатній освітленості молоді рослини витягуються. Насіння може проростати при температурі 3 - 4°С. Найбільш сприятлива температура для росту та формування качанів 15 - 22°С. Температура вище 30°С викликає зупинку росту та розвитку рослин. Морозостійкість пекінської капусти висока, у фазі сім'ядолей витримує заморозки до мінус 5 - 6°С. Культура вимоглива до вологи, при її нестачі затримується формування качанів.
Пекінська капуста – скоростигла рослина. При посіві насіння безпосередньо у відкритий ґрунт формує розетку через 30 - 40, а качан через 50 - 60 діб після появи сходів. Пекінську капусту у відкритому ґрунті можна вирощувати розсадним та безрозсадним способом.
При безрозсадному способі насіння у відкритий ґрунт можна висівати в кілька термінів, наприклад, з початку травня до середини червня з інтервалом 10 - 15 діб, а також з 20 липня до 10 серпня. Глибина загортання насіння 1 - 1,5 см. Густота стояння – 3,5 – 4 рос/м². Для отримання більш раннього врожаю та вищої якості використовують розсадний спосіб. Висаджують розсаду у фазі 4 - 5 справжніх листків у пухкий, помірно зволожений ґрунт. Зберігають капусту протягом 2 - 3 місяців за температури повітря 0 + 2°С.