Савойська капуста (Brassica oleracea, convar. capitata, var. sabauda) — дворічна овочева культура, один із сортів виду капуста городня. Рослина родини капустяних. Як і білокачанна, походить від диких видів, що виростали на території Середземномор'я.
З капусти савойської готують закуски, перші та другі страви, начинки для пирогів, рогаликів, млинців. Савойська капуста дуже цінна для дієтичного харчування. В порівнянні з білоголовою вона має більш цінний біохімічний склад. В ній більший вміст білку, вітаміну С, мінеральних речовин.
На відміну від інших видів капусти у савойської листя пухирчасті, зелені різних відтінків, у поодиноких сортів зі слабкою пігментацією антоціаном, з восковим нальотом різної інтенсивності або без нього. Качани рихлі, форма їх від конусоподібної до плескатої, нерідко мають відкриту середину і велику кількість листків, що накривають. У порівнянні з білокачанною савойська більш морозостійка і посухостійка рослина, менша за інші капусти пошкоджується шкідниками та хворобами.
Серед сортів капусти савойської є листові та качанні форми. В Україні вирощують тільки качані. Савойська капуста поділяється за періодом вегетації на: ранньостиглі сорти (120 – 130 діб), середньоранні (125 – 135 діб), середньостиглі (135 – 145 діб) середньопізні (150 – 160 діб) та пізньостиглі (понад 160 діб) для осінньо - зимового використання.
Вирощувати савойську капусту можна безпосереднім висівом насіння у відкритий ґрунт, але здебільшого вирощування проводять розсадним способом. Висів насіння на розсаду проводять на початку квітня.
Тривалість вирощування розсади пізньостиглої капусти становить 40 - 45 діб, середньостиглої 35 - 40 діб, розсаду ранньостиглих сортів і гібридів вирощують 35 - 40 діб, а середньостиглих і пізньостиглих 28 - 30 діб. Оптимальна температура для появи сходів 18 - 20°С. Пізньостиглі сорти добре переносять короткочасні заморозки.
Густота стояння становить 4 – 7 рос/м², в залежності від сорту чи гібриду та ґрунтово – кліматичної зони. Капуста дуже вимоглива до світла культура. За слабкого освітлення, особливо в розсадний період, рослини витягуються, утворюються невеликі листки, голівки формуються не щільні, внаслідок чого знижується продуктивність. Капуста савойська вимоглива до вологості ґрунту і повітря.
Найбільша потреба у воді настає в період наростання розетки листків і утворення голівок. Рослина досить вимоглива до наявності в ґрунті поживних речовин. Сумісне застосування органічних і мінеральних добрив найповніше відповідає біології живлення цієї культури, що зумовлено підвищеною потребою її в азоті та калію. Капуста савойська добре росте і формує високий врожай на ґрунтах із слабо кислою і нейтральною реакцією ґрунтового розчину (рН = 5,5 – 7,0).