Ріпак - однорічна рослина родини хрестоцвітих, Зелене добриво, кормова і медоносна культура. Цінується за здатність швидко відростати і нарощувати велику (найбільшу серед хрестоцвітих сидератів) зелену масу в холодні осінні і весняні періоди. Після розкладання в ґрунті біомаса ріпаку стає легкозасвоюваним добривом, а ґрунт поповнюється органікою й гумусом. Збагачує ґрунт органічною речовиною, фосфором і сіркою. Ріпак значно поступається бобовим сидератів за вмістом азоту. Ефективно поглинає поживні елементи з верхніх шарів ґрунту, запобігаючи їх вимивання в підґрунтя. Має глибоку і розгалужену кореневу систему, яка розпушує і структурує ґрунт, підвищує її повітро- і вологоємність. Зелена маса ріпаку - високопоживний і легкоперетравний корм. Містить в 2 рази більше протеїну, ніж зелена маса кукурудзи або соняшнику і багато мінеральних речовин. Гарний медонос.
Ріпак невибагливий до тепла, холодостійкий. Насіння починає проростати за температури 1°С, але для одержання на 5 - 7 день дружніх сходів йому потрібно 14 - 17°С.
Нормально ростуть рослини за 5 - 6°С тепла і продовжують осінню вегетацію у разі настання нічних приморозків.Норма висіву - 100-150 г на 100 м² (1 сотка).
Найкраща температура для росту вегетативної маси – 18 - 20°С, а оптимальна в період цвітіння і достигання насіння – 22 - 23°С.
Ріпак вибагливий до вологи, проте восени і рано навесні він менше реагує на малу кількість вологи у ґрунті. Нестача води негативно впливає в період інтенсивного росту стебла і вегетативної маси рослини.
Такі посіви передчасно зацвітають, а посуха може викликати опадання квіток, прискорення достигання врожаю. Ріпак – рослина довгого дня, у весняно - літній період добре росте за високої вологості і помірних невисоких температур.
Рослина вимоглива до родючості ґрунтів. Добре росте на чорноземах, сірих лісових ґрунтах і навіть дерново-підзолистих, з достатньою кількістю поживних речовин.
Реакція ґрунтів для ріпаку має бути нейтральна або слабо кисла з рН 6,6 - 7,2. Непридатні для росту рослини важкі глинисті, заболочені, засолені і кислі, а також легкі піщані ґрунти. Ріпак чутливий до внесення органічних і мінеральних добрив.