Буряк кормовий (Beta vulgaris L. v. crassa) має велике значення для підвищення продуктивності тваринництва, є цінним соковитим кормом для тварин.
Він містить необхідні для тваринного організму вуглеводи, безазотисті екстрактивні речовини, мінеральні солі й вітаміни, сприяє кращому засвоєнню і перетравності грубих кормів.
Введення його у раціон сприяє тому, що тварини восени менше хворіють при переведенні з пасовищного утримання на зимове.
Кормовий буряк має високі кормові якості: 100 кг його відповідають 12 - 14 кормовим одиницям і містять 0,9—1,1 кг перетравного протеїну, а 100 кг гички — відповідно 9 і 2,1 кг. Кормові буряки відносяться до родини лободових.
Коренеплоди різні за формою — округлі, видовжені, видовжено - овальні, конічні, видовжено-конічні, циліндричні. Забарвлення коренеплодів частіше біле, біло - жовте, жовте, помаранчеве, жовто - помаранчеве, біло-зелене, червоне, малиново-червоне. В розрізі, майже весь кормовий буряк світло-білий, з легкими малиновими або жовтуватими та зеленуватими кільцями.
Розміри та вага стиглих коренеплодів варіюється в широкому діапазоні, бо залежить від багатьох факторів, як то: кліматичні умови, своєчасність та кількість внесених добрив та засобів боротьби з хворобами, шкідниками та бур'янами, а також хімічного складу ґрунтів. Зазвичай, в середньому кормові буряки мають коренеплоди в діапазоні від 1,5 кг. до 5 кг. Але в особливих умовах та при сприятливих факторах деякі коренеплоди можуть досягати і більших розмірів.
Тривалість вегетаційного періоду в перший рік життя: кормових буряків 120 – 140 днів. Серед коренеплодів найбільш чутливими до холоду є саме кормові буряки, сходи їх нерідко гинуть навіть при невеликих весняних заморозках (мінус 3 – 5°С).
Насіння проростає при температурі близько 3°С, але дружні сходи з’являються лише при 12 – 15 °С. Найкраще розвиваються в умовах теплого сонячного літа з достатньою кількістю опадів.
Особливо вибагливі до вологи в період проростання насіння, яке поглинає при набуханні 120 – 160 % води від своєї маси, та в критичний період розвитку в липні - серпні.