Буряки кормові

Буряк кормовий (Beta vulgaris L. v. crassa) має велике значення для підвищення продуктивності тваринництва, є цінним соковитим кормом для тварин.

Він містить необхідні для тваринного організму вуглеводи, безазотисті екстрактивні речовини, мінеральні солі й вітаміни, сприяє кращому засвоєнню і перетравності грубих кормів.

Введення його у раціон сприяє тому, що тварини восени менше хворіють при переведенні з пасовищного утримання на зимове.

Кормовий буряк має високі кормові якості: 100 кг його відповідають 12 - 14 кормовим одиницям і містять 0,9—1,1 кг перетравного протеїну, а 100 кг гички — відповідно 9 і 2,1 кг. Кормові буряки відносяться до родини лободових.

Коренеплоди різні за формою — округлі, видовжені, видовжено - овальні, конічні, видовжено-конічні, циліндричні. Забарвлення коренеплодів частіше біле, біло - жовте, жовте, помаранчеве, жовто - помаранчеве, біло-зелене, червоне, малиново-червоне. В розрізі, майже весь кормовий буряк світло-білий, з  легкими малиновими або жовтуватими та зеленуватими кільцями.

Розміри та вага стиглих коренеплодів варіюється в широкому діапазоні, бо залежить від багатьох факторів, як то: кліматичні умови, своєчасність та кількість внесених добрив та засобів боротьби з хворобами, шкідниками та бур'янами, а також хімічного складу ґрунтів. Зазвичай, в середньому кормові буряки мають коренеплоди в діапазоні від 1,5 кг. до 5 кг. Але в особливих умовах та при сприятливих факторах деякі коренеплоди можуть досягати і більших розмірів.

Тривалість вегетаційного періоду в перший рік життя: кормових буряків 120 – 140 днів. Серед коренеплодів найбільш чутливими до холоду є саме кормові буряки, сходи їх нерідко гинуть навіть при невеликих весняних заморозках (мінус 3 – 5°С).

Насіння проростає при температурі близько 3°С, але дружні сходи з’являються лише при 12 – 15 °С. Найкраще розвиваються в умовах теплого сонячного літа з достатньою кількістю опадів.

Особливо вибагливі до вологи в період проростання насіння, яке поглинає при набуханні 120 – 160 % води від своєї маси, та в критичний період розвитку в липні - серпні.

Всього:7 товарів
foto Буряк кормовий Білий гігант
foto Буряк кормовий Бригадир
foto Буряк кормовий Варяг
foto Буряк кормовий Екендорфський жовтий
foto Буряк кормовий Екендорфський червоний
foto Буряк кормовий Червоний гігант
foto Буряк кормовий Червоний мамонт
Показано 1 - 7 товарів 7