Еспарцет (О. viciafolia Scop.) - озима, верхова, нещільнокущова, стрижнево-коренева рослина 60 – 70 см заввишки. Корені проникають на глибину 3 – 4 м і більше.
Стебла добре облистнені, гіллясті. Листки 6 – 14 парні, нижні на довгих черешках яйцеподібно-продовгуваті (виколисті) листочки, верхні листки на коротких черешках із ланцетними листочками. Китиці квіток щільні, до 10 – 12 см завдовжки, квітки яскраво-рожеві з більш темними смугами.
Біб 6 – 8 мм завдовжки, овальний, зубчастий. Насіння яйцеподібне, кутасте. Маса 1000 насінин 18 – 22 г. Добре росте на чорноземних супіщаних, легкосуглинкових карбонатних ґрунтах. Період використання — до 5 років.
За кормовою цінністю еспарцет не поступається люцерні: 100 кг його сіна, як і сіна люцерни, відповідають 50 – 53 корм. од. На одну кормову одиницю зібраного без втрат листя сіна еспарцету припадає 180 – 200 г перетравного протеїну. При згодовуванні зеленої маси його тваринам вони не хворіють на тимпанію (здуття). Кормова цінність висока. Поїдається добре.