Цибуля шніт (Allium schoenoprasum L.) – багаторічна трав’яниста рослина роду цибуля підродини цибулевих. Має тонкі шилоподібні трубчаті листки. Шніт - цибуля відома ще під назвою різун, різанець, зимова кущова, трибулька й сибірська цибуля. Завдяки своїй пластичності вона розповсюджена і вирощується повсюдно.
Цибуля шніт цінується, передовсім, як рослина, що дає зелень цілий рік. Листя цієї цибулі дрібне, ніжне, ароматне. Рано навесні рослина має дуже привабливий товарний вигляд. При вирощуванні у відкритому ґрунті молоде листя містить 13,3 % сухої речовини, до 150 мг% вітаміну С, до 6 мг% каротину, до 5 % цукру, ефірні масла, білок, мінеральні солі.
За кількістю і складом вітамінів цибуля шніт - одна з найбільш цінних овочевих цибуль, а за калорійністю в півтора рази перевершує ріпчасту. Як і інші види цибуль, цибуля - трибулька містить фітонциди, тож її використовують з профілактичною та лікувальною метою.
Листя цибулі - шніт - трубчасте, шиловидне, тонше, ніж у цибулі - батуна, але ніжніше, довго не грубіє, темно або світло - зелене. Цибулини дрібні, плавно переходять у несправжнє стебло. Цибуля шніт - багаторічна рослина, більш морозостійка, ніж цибуля батун. Вирізняється сильною гіллястістю завдяки численним брунькам біля основи рослини. Через 3 - 4 роки утворює могутній кущ з 80 - 100 гілками.
Вирощують як у відкритому так і закритому ґрунті. Висів роблять у ранньовесняні строки. Мінімальна температура для появи сходів 2 - 3°С, оптимальна 18 - 20°С. Найкраща температура для формування врожаю 20 - 25°С. Цибуля – шніт помірно вимоглива до світла, а от до вологи рослина дуже вибаглива і потребує гарного зволоження.
Насіння середнє (250 - 300 шт. в 1 г, маса 1000 насінин 2,6 – 4,2 г), слабо випукле, слабо зморшкувате, поверхня дещо блискуча, сизого відтінку. Норма висіву складає 1,5 г/м². Густота стояння становить 740 – 2220 рос/м² в залежності від групи стиглості сорту чи гібриду.