Кабачок

Кабачок (Cucurbita pepo) - однорічна, перехреснозапильна, теплолюбна рослина родини гарбузових, родом з Мексики, із сланкими, або у вигляді куща, пагонами, на яких утворюються плоди – кабачки з м’якою, тонкою корою і соковитим м’якушем, різні за кольором, рельєфом, формою, розміром і часом дозрівання. Кабачок як культура використовувався спочатку виключно в декоративних цілях, і лише три століття по тому став вживатися в їжу як низькокалорійний, легкозасвоюваний овоч, багатий вуглеводами, вітамінами, мінеральними солями.

Із молодих зав’язей кабачків готується чимало страв: їх смажать, запікають, фарширують, роблять ікру, вони підходять для консервації, соління, маринування, навіть для солодких десертів. За кількістю корисних властивостей кабачок можна порівняти з огірком або зеленим листковим салатом. Існує безліч сортів цієї культури - як білоплідних кабачків, так і кабачків-цукіні із зеленими, жовтими, смугастими і навіть чорно-зеленими плодами. Відомо також багато гібридів кабачка, що відрізняються від сортів однорідністю плодів дружним достиганням і високою продуктивністю.

Сорти і гібриди мають різну холодостійкість, форму і розмір плодів, терміни плодоношення і зберігання, вони відрізняються методом запилення та застосування, своїм смаком і врожайністю. Вирощувати кабачок можна розсадним і безрозсадним способами. Насіння висівають у грядку, коли температура ґрунту досягне +12-14°С і мине загроза приморозків (при 0°C рослини кабачка гинуть).

Глибина загортання насіння - 4-6 см, норма висіву - 0,2 - 0,4 г/м². Сходи з’являться на 5-8 день за температури повітря не нижче +15°С. Оптимальна температура для розвитку кабачків + 20-25°C. У фазі першого справжнього листа необхідно сформувати оптимальну густоту стояння рослин (1-2шт. /м²). Плодоносити кабачок починає через 35-60 діб після висіву насіння. За розсадного способу товарну продукцію одержують на 10-15 днів раніше.

Розсаду висаджують на грядку у 20-30 денному віці. Плоди збирають недозрілими, коли вони мають клейку шкірку і недорозвинене насіння. Кабачок вологолюбна, посухостійка культура, але не дуже добре витримує високу вологість в парниках і теплицях. Родючий легкий суглинок чи чорнозем нейтральної слабколужної реакції є найкращим ґрунтом для вирощування цієї культури. Маса 1000 насінин кабачка - 140-170 г (6-7 насінин в 1 г). Життєздатність насіння зберігається 6-8 років.

Всього:39 товарів
foto Кабачки Родичі гарбузові (суміш)
foto Кабачок Аеронавт
foto Кабачок Аймаран F1
foto Кабачок Акробат
foto Кабачок Ангеліна F1
foto Кабачок Аніса F1
foto Кабачок Арал F1
foto Кабачок Ардендо 174 F1
foto Кабачок Аспірант
foto Кабачок Білий лебідь
foto Кабачок Білоплідний
foto Кабачок Голден Глорі F1
foto Кабачок Грибовський
foto Кабачок Дунія
foto Кабачок Езра F1
Показано 1 - 15 товарів 39