Жоржини (Dahlia) традиційно вирощують із бульб, проте розмноження насінням – це цікавий і доступний спосіб отримати нові сорти та пишні квіти вже в перший рік після посіву. Насіннєвий метод особливо популярний серед однорічних компактних сортів, які не утворюють великих бульб.
Переваги вирощування жоржин з насіння
Вибір і підготовка насіння
Насіння жоржин можна зібрати самостійно або придбати у спеціалізованих магазинах. Найкраще вибирати сорти, адаптовані до вашого клімату. Перед посівом насіння бажано замочити на 12 годин у теплій воді або стимуляторі росту для прискорення проростання.
Посів насіння
Терміни посіву
Для розсади насіння висівають у лютому-березні, щоб отримати квітучі рослини вже влітку. У відкритий ґрунт посів можливий у травні, після того, як мине загроза заморозків.
Для посіву використовуйте легкий, пухкий субстрат із хорошою водопроникністю. Ідеальний склад:
Можна додати трохи деревного попелу для зниження кислотності.
Заповніть ємності зволоженим субстратом. Викладіть насіння на поверхню, злегка присипте 0,5 см ґрунту. Обприскайте водою і накрийте плівкою або склом для створення парникового ефекту. Помістіть у тепле місце (+22+25°C). Сходи з’являться через 7–10 днів. Після цього зніміть укриття та забезпечте достатнє освітлення.
Догляд за розсадою
Коли у сіянців з’являться 2-3 справжні листочки, їх пересаджують у окремі горщики. Це дозволить кореневій системі розвиватися повноцінно. За 10-14 днів до висадки у відкритий ґрунт розсаду загартовують, поступово знижуючи температуру і збільшуючи час перебування на свіжому повітрі.
Висадка у відкритий ґрунт
Жоржини висаджують у відкритий ґрунт, коли температура не опускається нижче +10°C. Вибирають сонячну, захищену від вітру ділянку з родючим і дренованим ґрунтом.
Схема посадки
Відстань між рослинами – 30-50 см залежно від сорту. Лунки глибиною 10-15 см. Додають компост або перегній для кращого росту.
Догляд за жоржинами
Поливати слід помірно, уникаючи застою води. У спекотний період 2-3 рази на тиждень. На початку росту – азотні добрива. Перед бутонізацією – калійно-фосфорні комплекси. Під час цвітіння – мінеральні добрива з мікроелементами.
Для рясного цвітіння:
Захист від хвороб та шкідників
Від борошнистої роси рослини необхідно обробляти фунгіцидами. Від попелиці – біопрепарати. Від слимаків проводять мульчування ґрунту тирсою або золою.
Вирощування жоржин із насіння – це захопливий процес, який дає можливість отримати здорові та яскраві рослини вже в перший рік. Дотримуючись простих агротехнічних прийомів, можна насолоджуватися розкішним цвітінням жоржин протягом усього сезону!
Читайте також: Вирощування артишоку: секрети успішного врожаю