Морква

Морква столова (Daucus carota L) належить до родини Селерові, перші згадки про культивацію якої походять з півдня Центральної Азії за 2 тисячі років до нашої ери.

Це дворічна, холодостійка, дрібно-насіннєва овочева культура (довгого світлового дня), яка у перший рік вегетації формує розетку листків і м’ясистий коренеплід різноманітної форми: круглий, овальний, циліндричний, конічний і веретеноподібний. Господарська цінність моркви полягає саме в цих яскравих, соковитих і солодких на смак коренеплодах, багатих на цукри та каротин, що містять багато поживних речовин і мають навіть лікувальні властивості.

Споживають моркву сирою, вареною, приготовленою на пару, її сушать, виготовляють соки, салати, консервують тощо. Поєднання низької калорійності й багатого хімічного складу робить моркву незамінним і корисним продуктом харчування.

За тривалістю вегетаційного періоду (від появлення сходів до технічної стиглості) сорти й гібриди моркви столової поділяються на ранні (до 100 діб), середньостиглі (101-120), середньопізні та пізньостиглі (понад 120 діб).

Насіння моркви починає проростати за температури +3-5°С, сходи з’являться через 20-30 діб, з підвищенням температури до +10-12°С на 15-17 добу. Оптимальна температура для росту рослин становить +18-25°С. Сума активних температур (понад 10°С) повинна бути не менше 1500°С.

Морква досить вимоглива до рівномірного зволоження ґрунту протягом всієї вегетації. Важкі, кислі й погано окультурені ґрунти непридатні для її вирощування. Безпосереднє внесення органічних добрив під посів моркви не рекомендується. Норма висіву насіння моркви - 0,12-0,6 г/м², глибина загортання насіння у вологий ґрунт - 1-3 см.

У фазі 1-2 справжніх листків посіви потребують проріджування, бо саме відстань між рослинами визначає величину коренеплодів. Оптимальна густота стояння - 100-400 рослин/м².

Насіння моркви - дрібне, овальне біля 3 мм. Має специфічний запах, зумовлений наявністю в ньому ефірної олії. Маса 1000 насінин – 0,8-1,8 г, в 1 г – 700-1250 насінин, воно зберігає схожість за вологості 10% протягом 2-3 років.

Всього:33 товарів
foto Морква Абако F1
foto Морква Амстердамська
foto Морква Болівар F1
foto Морква Болтекс
foto Морква Вікторія F1
foto Морква Віта Лонга
foto Морква Емперор F1
foto Морква Кампіно
foto Морква Канада F1
foto Морква Карлена
foto Морква Каротан
foto Морква Колтан F1
foto Морква Курода
foto Морква Лагуна F1
foto Морква Ланге Роте Штумпфе
Показано 1 - 15 товарів 33