foto

Рудбекія вирощування з насіння

Дата публікації: 09.01.2025

Рудбекія (лат. Rudbeckia) — рід трав'янистих рослин, що включає однорічні, дворічні та багаторічні види і належить до родини Айстрових. Усі види та сорти рудбекії, за винятком махрових, розмножуються насінням.

Розсада рудбекії

Розмноження однорічної та багаторічної рудбекії розсадним способом починають наприкінці березня або на початку квітня. Насіння висівають у розсадні ящики, зверху присипають тонким шаром ґрунту та обережно зволожують за допомогою розпилювача. За умов підтримання температури 20-22°C і накриття плівкою сходи з’являються через 1-2 тижні.

У цей період важливо регулярно зволожувати ґрунт, провітрювати посіви та видаляти конденсат із плівки. Коли у сіянців сформуються дві пари листочків, їх розсаджують, щоб уникнути скупченості, що сприяє кращому росту. Після адаптації сіянців їх починають загартовувати, щодня виносячи на кілька годин на балкон чи терасу.

Коли висаджувати рудбекію в ґрунт

Рудбекію висаджують у відкритий ґрунт наприкінці травня, коли зникає ризик нічних заморозків. Для цієї рослини обирайте сонячну ділянку з родючим, дренованим та окультуреним ґрунтом. Якщо ваш ґрунт глинистий, при перекопуванні додайте до нього пісок. Також перед посадкою рекомендується збагатити ґрунт компостом. Якщо частина обраної ділянки буде в легкому затінку, це не проблема – рудбекія чудово розвивається і в напівтіні.

Рудбекію у відкритий ґрунт висаджують із проміжками 30-40 см між рослинами. У регіонах, де вже настало літо, рослина швидко адаптується. Однак, якщо весна затяжна й ночі залишаються прохолодними, висаджену рудбекію варто накривати агроволокном на ніч, доки вона не укоріниться.

Після цього рослина стане стійкою до знижених температур. Багаторічні сорти рудбекії можуть рости на одному місці від 3 до 5 років, тому після посадки рекомендується замульчувати ділянку шаром компосту завтовшки близько 8 см.

Догляд за рудбекією

Посадка та догляд за багаторічною рудбекією досить стандартний і включає в себе регулярний полив, бажано вранці або ввечері, а в спекотний період – частіший. Після зволоження ґрунту слід провести його розпушування, одночасно видаляючи бур'яни.

Високорослі сорти рудбекії рекомендується підв'язувати до опор для забезпечення стійкості рослин. Підживлення рудбекії проводять 2 рази. Зів'ялі суцвіття слід видаляти разом із частиною квітконоса, обрізаючи до верхнього здорового листка.

Шкідники і хвороби рудбекії

Рудбекія рідко, але все ж може постраждати від борошнистої роси, яка проявляється у вигляді білого пухкого нальоту на наземних частинах рослини. Також іноді спостерігається ураження рудбекії листовою нематодою, яка проявляється бурими плямами на листі, його витонченням і поступовим відмиранням.

Рудбекія може постраждати від листогризучих комах, таких як личинки та гусінь. Однак загалом ця рослина відрізняється високою стійкістю до хвороб і шкідників. Якщо ви дотримуєтеся правил агротехніки під час посадки та догляду за рудбекією, то ймовірність виникнення проблем зі здоров'ям рослини буде мінімальною.

Читайте також: Пасинкування

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини