Капуста білоголова

Капуста білоголова (Brassica oleracea var. capitata) - дворічна рослина родини капустяних, яка була виведена в Стародавній Греції, холодостійка, вологолюбна й світлолюбна культура. У перший рік життя формує розетку листків і продуктовий орган, який називається головка (качан). За формою качани бувають циліндричні або конусоподібні, округлі або плескаті, щільні або пухкі за текстурою.

Капуста білоголова багата мінеральними солями, органічними кислотами, вітамінами і тому відіграє важливу роль у раціональному харчуванні людини. Її хімічний склад, окрім харчової цінності, обумовлює ще й лікувальні властивості.

За тривалістю вегетаційного періоду (від з’явлення сходів до настання товарної стиглості) сорти капусти білоголової поділяють на надранні - (до 115 днів), ранні (116-125 днів), середньоранні (126-130 днів), середньостиглі (131-145 днів), середньопізні (146-160 днів) та пізньостиглі (понад 160 днів).

Капуста білоголова – одна із основних овочевих рослин в Україні, яку вирощують двома способами: розсадним і прямим посівом у ґрунт. У більшості регіонів України можливо вирощування капусти лише через розсаду 50-60-денного віку (фаза утворення 5-7 листків). Час посіву залежить від терміну дозрівання культури. Ранні й надранні сорти необхідно сіяти з середини лютого до середини березня, середні - з початку до середини березня, пізні - у першій половині квітня. Насіння починає проростати за температури +4-5°С. Кращою для росту рослин у розсадний період є 14-16°С вдень і 8-10°С вночі. Оптимальна температура для росту і розвитку рослини капусти - +15-20 °C. При температурі +25 °C головка може розтріскатись, а вище +30 °C- помітно пригнічується ї ріст та розвиток рослини.

Культура капусти спеку витримує погано, так само, як і надто низьку температуру повітря та ґрунту. Ґрунт повинен мати нейтральну реакцію кислотності (6,5- 7,5 pH).

Густота стояння рослин капусти становить 3,5-6,5 шт./ м² в залежності від групи стиглості сорту чи гібриду і ґрунтово-кліматичних умов вирощування, яка має забезпечити оптимальні площу живлення і освітлення для культури.

Насіння капусти - дрібне, кругле, чорного або коричневого кольору (маса 1000 насінин - 3-4 г, в 1 г - 250-330 насінин), зберігає схожість 4-5 років.

Оптимальна густота рослин капусти в різних ґрунтовокліматичних умовах України становить: ранньостиглих сорти 5-6 шт./м² , середньоранніх – 4-5,5, середньостиглих – 3,5-4,0; середньопізніх – 2,8-3,2; пізньостиглих – 2,4- 2,8 шт./м²

Всього:40 товарів
foto Капуста білоголова Агресор F1
foto Капуста білоголова Амагер
foto Капуста білоголова Амтрак F1
foto Капуста білоголова Анкома F1
foto Капуста білоголова Атрія F1
foto Капуста білоголова Балбро F1
foto Капуста білоголова Бірюза
foto Капуста білоголова Бригадир F1
foto Капуста білоголова Бронко F1
foto Капуста білоголова Джинтама F1
foto Капуста білоголова Дитмашер Фрюєр
foto Капуста білоголова Єтма F1
foto Капуста білоголова Заріссіма F1
foto Капуста білоголова Зенон F1
foto Капуста білоголова Золотий Гектар
Показано 1 - 15 товарів 40