Перець солодкий

Перець солодкий або перець болгарський (Capsicum annuum) - однорічна теплолюбна рослина (сімейство Пасльонові), походить із тропічних районів Америки, де вона росла як багаторічний дикий напівчагарник. Як овочеву культуру перець почали вирощувати в XII-XI тисячолітті до нашої ери з появою першого землеробства.

Перець багатий на вітаміни, солі різних мінеральних речовин, рослинні поживні речовини – справжня вітамінна скарбниця. За вмістом вітаміну С не поступається навіть ягідним культурам і цитрусовим. Завдячуючи своїй низькій калорійності, він входить до переліку дієтичних продуктів. Солодкий перець є важливою овочевою культурою, цінною сировиною для консервної промисловості, його широко використовують у медицині.

У господарській діяльності ця культура цінується за свої плоди, які бувають різного забарвлення (жовтого, червоного, коричневого або оранжевого), що залежить від стиглості перцю, різної форми (округлої, округло-плескатої, кубо - або конусоподібної, пірамідальної), різної маси (дрібні – 4- 10 г, середні - 11-50 г, великі- 51-100 г, і дуже великі - понад 100 г), і з різною зовнішньою поверхнею (гладенькі, слабо хвилясті, зморщені, ребристі), з різним розташуванням на кущі (догори, поникло або спрямовані в різні сторони).

Розмір куща залежить від сорту та умов живлення і вирощування: у відкритому ґрунті він росте заввишки від 25 до 130 см, в спорудах закритого типу — до 1,5- 2,0 м і більше.

За щільністю стінки плоду перці поділяють на ніжні, середні та грубі, а за її товщиною - на тонкостінні (до 0,5 см) і товстостінні (0,6-1,0 см), за смаком - на прісні, солодкі, слабогострі й гострі.

За тривалістю вегетаційного періоду (від появлення сходів до технічної стиглості) сорти та гібриди перцю поділяють на ультраранні (тривалість до 100 діб), ранні (101-120 діб), середньостиглі (121-135 діб ), середньопізні (136-150 діб) та пізньостиглі (понад 150 діб).

Високий врожай цієї культури отримують тільки за вирощування розсадним способом. Насіння перцю починає проростати за температури +13°С і вище. Оптимальна температура росту рослин +20-30°С.

Сходи насіння перцю за сприятливих умов з’являються на 5-7 день після сівби. При розсадному способі вирощування: насіння перед сівбою протруюють, обробляють мікроелементами. Норма висіву - 7- 9 г на 1 м² теплиці, глибина загортання 0,5-1 см. На площу 1 га у розсаднику висівають 500 насінин. При безрозсадному способі вирощування норма висіву насіння становить 2,5 - 3 кг/га, глибина загортання – 2-3 см.

На постійне місце розсаду висаджують у фазі 8-9 справжніх листків заввишки 20-25 см, а у відкритий ґрунт - у 60-65-денному віці, коли температура досягне +10- 12°С в землі, а повітря - не нижче +13 -15°С і мине загроза весняних приморозків. За температури - 0,3-0,5°C гине навіть добре загартована розсада. Нестача тепла або надто висока температура повітря, особливо при зниженні його відносної вологості, можуть стати причиною опадання у перця бутонів, квіток і зав’язі.

Оскільки рослини перцю досить світлолюбні, то в умовах затінення плодоношення запізнюється на 10-12 днів, плоди формуються дрібними.

Перець характеризується, порівняно з помідором, підвищеною вимогливістю до вологості ґрунту, але негативно реагує на його перезволоження і, до відносної вологості повітря (оптимально 70- 80%). Вирощувати культуру краще на легких, структурних, багатих на органічну речовину ґрунтах з рН 6,0- 6,6.

У спорудах закритого ґрунту вирощують перець високорослих сортів та гібридів ( 120 - 200 см і більше), у яких вегетаційний період становить 150 - 300 діб. Для отримання більшого врожаю, рослини потребують видалення бічних пагонів і формування куща у 2-3 стебла.

Насіння перцю - плескато-округле, жовтувато-біле. Маса 1000 насінин складає 4,6- 6,0 г. В одному грамі нараховується 200±50 шт. Період зберігання - до 4- 5 років при вологості 11%.

Всього:53 товарів
foto Перець солодкий Австралієць
foto Перець солодкий Аккорд F1
foto Перець солодкий Актор F1
foto Перець солодкий Альба
foto Перець солодкий Анастасія
foto Перець солодкий Армагедон F1
foto Перець солодкий Барбі F1
foto Перець солодкий Бивень
foto Перець солодкий Білозірка
foto Перець солодкий Біхар F1
foto Перець солодкий Блонді F1
foto Перець солодкий Богатир
foto Перець солодкий Богдан
foto Перець солодкий Вангард F1
foto Перець солодкий Велет F1
Показано 1 - 15 товарів 53