foto

Біостимулятори росту рослин

Дата публікації: 29.10.2024

Біостимулятори - це мікроорганізми або речовини, які впливають на фізіологічні процеси рослин: підвищують ефективність живлення, стійкість до абіотичних факторів, прискорюють фотосинтез. Завдяки цьому можна покращити якість агропродукції, повніше реалізувавши генетичний потенціал рослин.

Біостимулятори використовують для зменшення негативного впливу зовнішніх факторів та покращення засвоєння поживних речовин. Існують різні типи біостимуляторів: мікробні, амінокислотні, екстракти морських водоростей, гумати та фульвові кислоти, мікроелементи, а також фітогормони.

Особливу увагу варто приділити саме фітогормонам, вони належать до найбільш інноваційних і перспективних біостимуляторів.

Види рослинних гормонів

  • Гібереліни відповідають за регулювання цвітіння та плодючість рослин.
  • Ауксини сприяють обміну поживних речовин і розвитку кореневої системи.
  • Цитокініни стимулюють розвиток пагонів.
  • Брасиностероїди (брассини) підтримують імунітет рослини, підвищуючи її стійкість до стресових умов та хвороб, а також регулюють процес дозрівання плодів та насіння.

Стимулятори росту з високою біологічною активністю посилюють клітинний поділ, що прискорює ріст і розвиток усіх видів рослинних культур. Це, своєю чергою, сприяє підвищенню якості та збільшенню кількісних показників врожаю.

Склад стимуляторів росту

Використання цих речовин дозволяє виростити міцні, добре розвинені рослини, здатні забезпечити вищу врожайність. До них також належать стимулятори метаболізму, які прискорюють обмін речовин, що сприяє інтенсивному росту рослин.

Стимулятори можуть містити такі компоненти:

  1. Амінокислоти;
  2. Фітогормони;
  3. Вітаміни;
  4. Полісахариди;
  5. Мінерали;
  6. Гумінові кислоти.

Найбільше значення мають фітогормони та гумінові кислоти. Інші компоненти забезпечують засвоєння поживних речовин, зміцнюють імунітет і загалом підвищують стійкість рослин.

Застосування фітостимуляторів

Препарати для стимулювання росту можна застосовувати не тільки під час посадки. Обробка насіння такими засобами сприяє отриманню сильних сходів. Стимулятори також можуть використовуватися для уповільнення росту рослин, якщо це необхідно.

Стимулятор може використовуватися в різних формах: аерозоль, водний розчин, емульсія, пар. Вибір форми речовини впливає на кінцевий результат. Важливо суворо дотримуватись рекомендованого дозування, щоб досягти бажаного ефекту.

Оптимальне дозування та час застосування завжди вказані в інструкції. Важливо не змінювати рекомендовані інтервали внесення стимуляторів росту та дотримуватися встановлених норм, адже надлишок гормонів не призведе до позитивних результатів.

Застосування фітостимуляторів значно підвищує ймовірність отримання щедрого врожаю. Урожайність може зрости на 30-45%. Такі відчутні результати досягаються тільки при дотриманні інструкції та розумному використанні препаратів.

Читайте також: Селера листова вирощування

 

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини