foto

Захист саду з препаратом «Кропмакс»

Дата публікації: 28.03.2024

Разом із приходом весни в саду розпочинаються швидкі зміни: рослини прокидаються, разом з ними і шкідливі комахи та збудники різних захворювань. Для того щоб уникнути їхньої появи та активності, зберегти дерева здоровими та отримати багатий врожай, необхідно вчасно та належним чином доглядати за садом і провести весняну обробку рослин.

Одним з ключових етапів весняних робіт у саду є захист рослин від збудників хвороб та комах-шкідників. Ефективним методом вирішення цього завдання є обприскування спеціальними розчинами, як хімічними, так і біологічними препаратами. Однак, для досягнення бажаного результату та забезпечення врожаю важливо правильно визначити момент проведення обробки рослин.

Коли розпочати обробку плодових дерев

Початок обробки саду навесні не має чіткої дати, оскільки це залежить від кліматичних та погодних умов у конкретний рік. Однак профілактичні заходи рекомендується починати з перших теплих днів і продовжувати їх до моменту, коли плоди починають зав'язуватися. Оскільки шкідники та хвороботворні мікроорганізми можуть бути активними в різний час, важливо проводити обробку рослин у кілька етапів.

Етапи обробки плодових дерев від хвороб й шкідників

Кожна хвороба та шкідник має свій власний термін та період активності, тому вирішити всі проблеми за один раз неможливо. Фахівці рекомендують обприскувати сад навесні в чотири етапи, враховуючи різноманітні фактори:

  1. Фази розвитку рослини;
  2. Погоду;
  3. Період активності захворювань та шкідників.

Перше обприскування

В ранню весну рекомендується провести профілактичне обприскування для усунення шкідників, які перезимували, а також збудників хвороб, що активно розповсюджуються під впливом тепла.

Першу обробку можна виконати перед початком набряку бруньок, коли середня температура повітря становить приблизно +4-5°C. На цьому етапі можна використовувати біологічні та хімічні засоби - бордоська суміш 3%, мідний купорос та поєднувати їх з натуральним біостимулятором росту «Кропмакс» для боротьби з моніліозом, паршею, гниллю та іншими захворюваннями.

Як діє препарат та чому його потрібно використовувати

  • Завдяки своїм властивостям та складу препарат допомагає:
  • Виробленню рослиною більше енергії потрібної для свого росту та накопичення резервів;
  • Покращує розвиток рослин (гілкування, ріст, цвітіння, зав’язь, плодоношення);
  • Значно підвищує стійкості дерев до захворювань та шкідників;
  • Покращує відновлення плодових дерев після пошкоджень градом та приморозками.

Другий етап обробки - по зеленому конусу

Це період, коли бруньки вже набрякли і лопнули, але зелені листочки ще не розпустилися. У цій фазі важливим є захист рослин від комах-квіткоїдів і грибкових захворювань.

Бруньки, які розкриваються, можуть постраждати від висококонцентрованих розчинів, тому для другого етапу обприскування необхідні спеціальні засоби (інсектициди) разом з «Кропмаксом» який допомагає стимулювати процеси життєдіяльності дерев, та значно підвищує стійкість рослин до захворювань та шкідників.

Третій етап - по рожевому бутону

Цей етап триває недовго — до розпускання бруньок. У цей період вони вже висуваються, але ще не розкриваються до кінця, бутони невеликі. Рослинам можуть загрожувати різні хвороби, такі як парша, борошниста роса та інші.

Важливо пам'ятати, що стадія нерозкритих бутонів у різних культур різна, тому час для обприскування дерев потрібно підбирати індивідуально.

Для запобігання і лікування хвороб, таких як яблунева плодожерка, можна використовувати засоби з другої стадії обприскування. Слід пам’ятати, обприскувати рослини необхідно до розкриття бутонів.

Останній етап – обприскування після цвітіння

Під час цього періоду важливо здійснювати профілактичну обробку рослин для захисту від можливих захворювань та шкідників, а також для підсилення їхнього імунітету. Для цього можна використовувати профілактичні засоби, які застосовуються на другому етапі.

Біостимулятор «Кропмакс» може використовуватись з іншими препаратами інсектицидами та фунгіцидами. Необхідна норма внесення вказується виробником.

Слід пам’ятати, розчин для обприскування необхідно робити безпосередньо перед обробкою дерев та у певній послідовності.

Спочатку біостимулятор перед використанням необхідно збовтати.

До потрібної кількості води спочатку додається «Кропмакс», оскільки він пом’якшує воду, а вже потім вносяться інші препарати та ретельно перемішуються.

Читайте також: Обробка ягідних культур препаратом «Кропмакс»

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини