foto

Цибуля-сіянка нюанси внесення добрив

Дата публікації: 22.09.2023

Для отримання гарного врожаю цибулі високої якості важливим фактором є внесення оптимальної кількості добрив. Вони позитивно впливають на ріст та розвиток самої рослини, завдяки чому ви зберете велику кількість товарної продукції.

Важливо також вибирати родючі, добре дреновані ґрунти з високим вмістом гумусу для висадки цибулі. Органічні добрива, зокрема гній, є найкращим для вирощування озимої цибулі, і його рекомендується вносити восени за нормами, що складають 40 тонн на гектар, дуже важливо щоб це був перегній.

Найбільш ефективно вносити добрива в ґрунт при рівні рН від 6,5 до 7. Важкі, кислі або перезволожені ґрунти не є найкращим вибором для вирощування цибулі.

Азотні та калійні добрива

Одним з основних відмінностей в добривах для озимої цибулі порівняно з цибулею весняної посадки є кількість азоту, яку вносять. При висаджуванні озимої цибулі 1/3 азоту вносять перед посадкою (50-60 кг/га), а решту 2/3 - навесні у два прийоми, близько 60 кг/га кожного разу. Першу порцію азоту рекомендується вносити на початку вегетації, а другу - через 2-3 тижні (але не пізніше ніж у третій декаді квітня).

Передпосівне добриво зазвичай містить азот, і в основному це натрієва селітра. Для основного підживлення використовують аміачну чи кальцієву селітру. Фосфорні (100-150 кг/га) та калійні (200-250 кг/га) добрива вносять одноразово за 1-2 тижні до висадки цибулі.

Як фосфорні добрива можна використовувати потрійний суперфосфат чи фосфат амонію, а калійні добрива - сульфат калію. Якщо перед висадкою цибулі відбулася оранка влітку після збирання попередників, рекомендується вносити половину дози фосфорних і калійних добрив перед оранкою, а решту - після неї.

Осіння підготовка рослин до зимівлі має важливе значення для вирощування озимої цибулі. Перед зимою необхідно утриматися від великих доз азотних добрив, оскільки це може негативно вплинути на зимівлю рослин.

Проте внесення збалансованих доз фосфору та калію, разом з комплексом мікроелементів, застосованих під час обробки листя, сприяє кращій зимівлі цибулі.

Замість того, щоб визначати кількість мінеральних добрив на основі загальних рекомендацій, рекомендується використовувати балансовий підхід, враховуючи результати агрохімічного аналізу ґрунтових проб.

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини