foto

Вирощування розсади овочів 3. Застерігаємо від помилок.

Дата публікації: 02.04.2022

10 поширених помилок при вирощуванні розсади овочевих культур.

1. Вибір неякісного насіння.

З причини неякісного насіння можна не отримати навіть сходів.

2. Використання непридатного для розсади ґрунту.

Потрібен якісний знезаражений субстрат. У ньому не повинно бути шкідників або збудників хвороб, які не дадуть насінню прорости, можуть зіпсувати паростки або згодом вплинути на якість врожаю. Такий субстрат краще придбати в готовому вигляді.

Якщо ж все-таки ви використовуєте самостійно приготовану ґрунтосуміш з застосуванням землі з городу - зверніть увагу на  важливу деталь - брати землю під конкретну культуру треба на тій ділянці, на якому росли «правильні» попередники для цієї культури. Городній ґрунт потрібно (бажано) пропарити, внести засоби, що оздоровлять його та збагатять корисними для рослин бактеріями та речовинами.

3. Неправильний вибір тари для розсади.

При виборі ємності необхідно враховувати наступні фактори:

  • розсаді не повинно бути тісно. Обмежена у рості коренева система не дасть можливості розвиватися паростку.
  • відсутність дренажного отвору може привести до загнивання коренів і загибелі розсади. Дренажний отвір має бути в касетах для розсади, ящиках, пластикових горщиках. Торф'яні таблетки, або горщики і так добре дренують ґрунт. Якщо немає дренажних отворів – просвердліть чи проколіть дно, або насипте на дно ємності для розсади керамзит, або інший дренаж. щоб запобігти накопиченню зайвої вологи.

4. Ігнорування рекомендованої для культури підготовки насіння до посіву, або неправильне її проведення.

  • знезараження насіння;
  • перевірка його схожості;
  • відбраковування;
  • індивідуальна передпосівна підготовка насіння - стратифікація, скарифікація, барботування, замочування,  з врахуванням вже зробленої обробки насіння виробником (такої як дражування, інкрустація, протруєння).

5. Помилки під час посіву.

  • Глибина посіву (загортання) насіння;
  • Загущення посіву.

Це одна з найбільш поширених причин витягування розсади. Загущені паростки не мають можливості рівномірно і правильно розвиватися. Їм не вистачає для цього ні місця, ні світла. Тому, кожен паросток буде змушений тягтися до сонця і така розсада в цілому стає слабкою і малопридатною для розвитку у відкритому ґрунті

  • Полив після посіву.

Грунт краще зволожити до посіву, або ж після посіву  дрібнокрапельним способом (як варіант, з розприскувача).

6. Недотримання температурного режиму.

Для розсади температурний режим відповідає трьом етапам розвитку рослин:

  • Від посіву до появи сходів - етап проростання насіння. На цьому етапі часто оптимальною температурою проростання холодостійких культур вважається +18 ...+ 25 °С, а для теплолюбних +25...+З0 °С;
  • Температура зростання розсади. Для нормального розвитку більшості сіянців досить температури близько +20°С, тому, після появи сходів, температуру в приміщенні, де вони вирощуються, необхідно трохи знизити.
  • Короткочасне зниження температури для загартування розсади перед посадкою у відкритий ґрунт по кожній конкретній культурі індивідуальне, згідно рекомендацій.

7. Недотримання світлового режиму.

Більшості видів розсади необхідний 12-14 годинний світловий день, тому, для ранніх зимових і весняних посівів необхідне додаткове світло, яке можна забезпечити за допомогою ламп денного світла. Ігнорування світлового режиму гарантовано призведе до витягування розсади.

8. Неправильний полив.

  • Дражоване насіння необхідно садити сухим у вологий ґрунт і підтримувати його в помірно вологому стані весь час – оболонці-драже необхідно розпуститися (розчинитися), щоб паросток проклюнувся.
  • Полив повинен бути регулярним і помірним.

  • Перезволоження ґрунту може призвести до загнивання коренів.
  • Температура води для поливу повинна бути комфортною для розсади, +20...25 °С, тобто, кімнатна. Вода повинна бути відстояна впродовж 2-3 діб.

9. Ігнорування забезпечення рослин розсади повноцінним живленням (комплексом добрив).

10. Ігнорування заходів з профілактики хвороб та їх лікування.

Сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть вам у вирощуванні розсади овочів.

 

 

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини