Дельфіній (лат. Delphinium) — рід трав'янистих рослин, що належить до родини жовтецевих.
Висів дельфінію
Висівати квіти у відкритий ґрунт слід до кінця квітня, оскільки при пізнішому посіві цвітіння може не відбутися. Також можна висівати насіння восени, найкраще — з кінця вересня до середини жовтня. Насіння добре переносить помірно холодну зиму.
Для вирощування цієї багаторічної рослини важливо правильно обрати місце, де вона буде зростати протягом наступних 5-7 років. Ідеально підійде сонячна ділянка, захищена від протягів.
Важливо, щоб вона була добре освітлена до полудня, а після цього переходила в тінь. Варто також уникати можливих підтоплень. Якщо ділянка розташована в низині, слід забезпечити дренаж.
Оптимальним для вирощування буде суглинковий або супіщаний ґрунт. Важливо забезпечити достатній рівень зволоженості, а також слабокислу реакцію ґрунту.
Якщо на ділянці бідний ґрунт, його структуру можна покращити за допомогою комплексного мінерального добрива та компосту або перегною.
На відстані 15-25 см робляться невеликі заглиблення, в які висівається по 4-5 насінин. Потім їх присипають землею. Після цього місце посіву рясно поливають, а зверху накривають шаром мульчі з торфу або перегною.
Перші сходи з’являться приблизно через 2-3 тижні після посіву. Після цього слід забезпечити регулярний полив та підживлення, щоб рослини могли повноцінно розвиватися та радувати рясним цвітінням.
Поливати квіти слід кожного разу під час внесення добрив, а також у періоди посухи. Мінеральні добрива будуть ефективними лише за умови, що добре зволожать ґрунт. В інших ситуаціях полив має бути регулярним, але помірним.
Удобрення
Коли квітки виростуть приблизно на 15 см, вносяться органічні або комплексні мінеральні добрива. Важливо, щоб у складі було більше калію та фосфору. Обов'язково таке підживлення потрібно вносити і у випадку, якщо рослина вже почала цвісти, а ви не встигли удобрити її на стадії бутонізації.
Після завершення цвітіння слід внести калійно-фосфорне добриво, яке не містить азоту. Важливо також обрізати відцвілі суцвіття, щоб стимулювати повторне цвітіння наприкінці літа.
Догляд
Дельфінії — це справжня окраса саду. Вони невибагливі у догляді, але водночас виглядають надзвичайно ефектно. Щоб насолоджуватися їх рясним цвітінням, варто дотримуватися кількох простих правил догляду. Для збереження рослин на кілька років важливо забезпечити їм захист від замерзання на зимовий період.
Хвороби та шкідники
Дельфінії схильні до різних грибкових захворювань. Найпоширенішими хворобами є борошниста роса та іржа. Також іноді на листках можна помітити прояви чорної плямистості. За перших ознак грибкового захворювання слід негайно провести обробку системним фунгіцидом.
У районах з дощовим літом, а також при посадці в низинах рослини можуть страждати від кореневої гнилі та підгнивання кореневої шийки. Ознаки проблеми можна помітити за пожовтінням нижніх листків.
Іноді рослини страждають від специфічного шкідника — синьо-зеленої попелиці. Боротьба з нею не є складною: достатньо обробити рослини будь-яким системним інсектицидом.