foto

Вирощування запашного горошку

Дата публікації: 19.09.2024

Запашний горошок (лат. Lathyrus odoratus) належить до роду чина і входить до родини бобових. Запашний горошок зазвичай використовують для вертикального озеленення альтанок, балконів та терас. У середніх широтах багаторічні сорти цього рослини зазвичай вирощують як однорічні.

Вирощування запашного горошку починається з посіву насіння на розсаду в середині березня. Перед посівом, важливо замочити насіння запашного горошку у воді на 10-12 годин.

Після цього насіння пророщують протягом 2-4 днів у вологій марлі, піску або тирсі при температурі 20-24°C. Як тільки насіння проросте, його необхідно негайно висаджувати.

Для субстрату найкраще підходять готові ґрунтові суміші, або ж власноруч приготовлена суміш перегною, торфу та дернової землі у співвідношенні 2:2:2:1. Перед використанням будь-який із субстратів слід знезаразити за допомогою міцного розчину марганцівки. Для вирощування розсади оптимально використовувати стаканчики або горщики.

Насіння висівають у вологий субстрат на глибину 2-3 см, кладучи по 2-3 насінини в кожен стаканчик. Якщо висів здійснюється в загальний контейнер, то між насінинами потрібно залишати відстань приблизно 8 см. Після посіву субстрат зволожують, накривають ємності плівкою і розміщують на сонячному підвіконні при температурі 18-22°C.

Коли насіння почне масово проростати, необхідно зняти плівку з посівів і знизити температуру до 15-16°C. Це сприятиме утворенню на коренях сіянців бульбочок, які фіксують азот. Важливо постійно підтримувати субстрат злегка вологим і забезпечити сіянцям достатньо світла.

Якщо немає можливості розмістити розсаду на південному підвіконні, організуйте додаткове освітлення на 2-3 години щодня. Для цього можна використовувати фітолампи або лампи денного світла, розмістивши їх на висоті 25 см над рослинами та вмикаючи, наприклад, з 7 до 10 ранку або з 17 до 20 вечора.

Висів насіння у відкритий ґрунт

Запашний горошок висаджують у відкритий ґрунт наприкінці травня, коли земля достатньо прогріється і мине загроза пізніх заморозків. Якщо до цього часу на сіянцях уже з'являться бутони або квіти, їх слід видалити, щоб рослина могла спрямувати енергію на розвиток кореневої системи.

За 10 днів до висадки необхідно розпочати загартовування розсади. Для цього щодня потрібно виносити ємності з сіянцями на відкрите повітря, поступово збільшуючи час їх перебування, доки розсада не зможе залишатися на вулиці цілу добу.

Запашний горошок віддає перевагу добре освітленим і прогрітим ділянкам з вологим, добре дренованим ґрунтом із рівнем кислотності pH 7,0-7,5. Удобрюють компостом або перегноєм, а також фосфорними та калійними добривами. Уникайте використання свіжого гною, оскільки він може викликати фузаріозне в'янення. Також не варто вносити азотні добрива, оскільки запашний горошок немає в них потреби.

Догляд за рослинами

Запашний горошок потребує регулярного догляду: поливу, прополювання, розпушування ґрунту, встановлення опор, підживлення та захисту від хвороб і шкідників.

Поливати його потрібно регулярно і в достатній кількості, оскільки нестача вологи може призвести до опадання бутонів і квітів, а також значного скорочення періоду цвітіння. Якщо літо посушливе, рослину варто поливати раз на тиждень. Для продовження цвітіння важливо своєчасно видаляти зів'ялі квіти.

Високорослі сорти запашного горошку потребують підв'язки до опор, для чого зазвичай використовують шпагат або сітку. У процесі росту стебла рослини слід направляти в потрібний бік і підв'язувати їх. Для стимуляції розвитку додаткових коренів необхідно підгортати рослини, насипаючи родючий субстрат до основи стебла на висоту 5-7 см.

Читайте також: Особливості вирощування антірінума (лев'ячого зіва)

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини