foto

Як виростити зелень вдома

Дата публікації: 07.12.2023

Свіжа зелень – це комора смаків та ароматів. Крім того, вона чудово прикрасить будь-який будинок. Для тих, хто вперше почав займатися домашнім городництвом, вирощування зелені стане чудовим захопленням як цікавим, так і корисним.

У квартирі, мабуть, є лише два місця, де рослини зможуть жити повноцінним життям, отримуючи необхідну кількість світла та повітря – це підвіконня та балкон.

Рослини, які вирощуються на зелень, досить невибагливі.

Для вирощування кімнатних рослин можна використовувати практично будь-які ємності: пластикові пляшки, дерев'яні ящики, горщики для квітів і спеціальні контейнери.

При вирощуванні зеленних культур слід дотримуватися деяких правил:

1. Не можна використовувати звичайний ґрунт із городу або садової ділянки. Вона може бути заражена. Якщо не хочеться робити ґрунт самостійно, можна купити ґрунтову суміш у квіткових магазинах. Вона стерильна та цілком підійде для вирощування зелені.

2. Рослини при поливі не можна переливати, так і недоливати. У першому випадку коріння може згнити або з'явиться мошка. А нестача вологи призводить поганого росту та розвитку рослин.

Маленьким рослинам потрібно менше вологи. Якщо вдома спекотно, то рослини треба поливати щодня або через день. Найкраще для поливу використовувати кип’ячену, відстояну та фільтровану воду.

Тривалість світлового дня

Оптимальна тривалість світлового дня повинна бути в межах 13-15 годин. Тонкі, витягнуті стебла та бліде листя - це сигнали того, що рослинам не вистачає достатньо світла. Досвічування використовується саме в тому випадку, коли рослина вирощується у кімнатних умовах або на закритій території. Світло не повинно псувати листя, тому не слід розташовувати його джерело надто близько до рослин.

Для додаткового освітлення використовуються лампи, їх може бути кілька видів:

Звичайна лампа - для рослини звичайної лампи мало - світлова енергія, яка так необхідна розсаді для швидкого росту, надходить від звичайної лампи в обсязі лише 3%.

Лампа, випромінюючи інфрачервоне світло, в основному завдає шкоди - сушить повітря і палить листя. Рекомендується використовувати цей вид досвічування лише для помірно світлолюбних культур.

Люмінесцентна лампа ширше використовується. Але і при використанні люмінесцентних ламп для досвічування важливо вибирати правильне маркування, щоб отримати довгоочікуваний ефект. Слабкий ефект мають лампи з маркуванням ЛБ, ЛД, ЛТБ, помірне світло надходить від ламп ЛДЦ, ЛТБЦ (що найбільше підходить для вирощування кімнатного городу).

Фітолампа створена спеціально для кімнатних рослин для додаткового освітлення. Однак люди не так радісно, як квіти, сприймають світло фітоламп. Вони дратують око і в деяких випадках навіть викликають головний біль. Тому перебувати в приміщенні з фітолампами необхідно в сонцезахисних окулярах.

Натрієва лампа також сприятливо впливає на зростання світлолюбних рослин. Для людини світло натрієвої лампи безпечніше, ніж люмінесцентної або фітолампи. Її випромінювання попадає на помаранчевий сектор спектру, який рослини люблять найбільше. Для зручності використання в комплекті з лампою йде спеціальне кріплення для підвіконня.

Рослини слід удобрювати, особливо це важливо, якщо ґрунт спочатку бідний на поживні речовини. Найзручніше використовувати добрива, які повільно розчиняються. Рослина зможе живитися ними протягом усього сезону. Але не варто зловживати добривами – надлишки добрива сильно впливають на смак трав.

Методи вирощуваня зелених культур

Рослини на зелень вирощують висівом насіння та методом вигонки.

Вигонкою вирощують зелень за рахунок поживних речовин, накопичених рослинами влітку в коренеплодах, кореневищах та цибулинах. Вигонковим рослинам світло не так необхідне, як вирощеним з насіння. Також вони невибагливі до ґрунтів.

Особливо цінні такі рослини в темну пору року - з листопада по лютий. У цей період дуже важко виростити овочеві культури з насіння. Для того щоб отримати зелений урожай за 15-20 днів, треба поставити рослини для вигонки в тепле місце і регулярно їх поливати.

Кращому розвитку та росту рослин сприяють мінеральні підживлення, які потрібно проводити під час поливу. Для посадкового матеріалу можна підбирати дрібні і навіть трохи викривлені кореневища, коренеплоди та цибулини. Вони мають бути пророщеними.

Коріння всього посадкового матеріалу треба зрізати. Заготовляти посадковий матеріал слід під час збирання врожаю, наприкінці літа та на початку осені. Містяни можуть купити цибулини та кореневища в магазині або на ринку.

Усі цибулини, кореневища та коренеплоди укладають похило в ящик і присипають сухим чистим піском. Починають вигін у листопаді-грудні. Вигоночні рослини влітку не вирощують, тому що в цей час легко виростити зелень насінням.

Окрім того зеленні культури вирощують висіванням насіння. Через 20-25 днів розсаду проріджують або пересаджують.

Читайте також: Вирощування цибулі а перо на підвіконні

 

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини