Значний потенціал для збільшення виробництва соковитих кормів для тварин лежить у використанні кормових буряків.
Кормовий буряк являє собою цінну культуру як корм для тварин. Коренеплоди відзначаються відмінним смаком, легкою засвоюваністю та гарно поїдаються тваринами. Навіть при відносно низькому вмісті сухих речовин, 1 ц коренеплодів містить 12-15 кормових одиниць.
У коренеплодах велика кількість ферментів, вітамінів, макро- та мікроелементів. Це є джерелом легкозасвоюваних вуглеводів, вміст яких становить 9%, а коефіцієнт перетравності досягає 96-98%. Протеїн присутній у невеликій кількості - 1,1-1,5%. Кормовий буряк згодовується тваринам у свіжому вигляді.
Важливою кормовою складовою є гичка у кормового буряку. Її використовують як у свіжому вигляді, так і у формі силосу. Кількість кормових одиниць в гичці становить 10 одиниць на 1 ц. Урожай гички складає 20-30% від маси коренеплодів.
Кормовий буряк має значне агротехнічне значення. Для його вирощування використовують великі дози добрив, що дозволяє очищати поле від бур'янів, і він служить цінним попередником для наступних культур у сівозміні.
Високі показники врожайності коренеплодів становлять 600-800 ц/га і можуть досягати вражаючих 1000-1500 ц/га. Це дозволяє забезпечити значно більший збір сухих речовин з одиниці площі, порівняно з вирощуванням зернових культур.
Гичка також демонструє високий рівень врожайності, що становить 100-300 ц/га, порівняно із середнім врожаєм однорічних трав, і це досягається без додаткових витрат.
Популярні сорти кормового буряку, наприклад білий гігантський, екендорфський жовтий, червоний гігант, екендорфський червоний.
Одним із найврожайніших сортів голландської селекції є кормовий буряк Бригадир.
Поліплоїдний кормовий буряк типу мангольд. Коренеплід має помаранчевий колір. Саме сорт кормового буряку Бригадир має великий вміст цукру, завдяки чому чудово смакує тваринам та відповідно гарно поїдається ними. Врожайність цього сорту може досягати 40 т/га. Маса коренеплоду може сягати 3 кг.
Основні відмінності від інших сортів:
Оскільки коренеплід гарно поїдається великою рогатою худобою, вівцями та іншими сільськогосподарськими тваринами, має високий вміст протеїну, тому варто звернути увагу на цей вид корму.
Читайте також: Нюанси вирощування петунії