Серед квіткової розсади вони першими з'являються на прилавках магазинів та садових центрів. А влітку вони вже скрізь: на міських та дачних клумбах, на балконі у підвісних кошиках та вазонах. Їхній аромат не залишає байдужим жодного. Вони зацвітають на початку літа та продовжують цвісти до самих заморозків. Це петунії.
Догляд та сусіди
Зберігати гарний вигляд петуній нескладно: треба вчасно видаляти зів'ялі квітки і своєчасно прищипувати відрослі пагони. Вирощуючи петунії в кашпо, краще комбінувати її з іншими декоративними рослинами: плектранутс колеусоподібний, плющевидна пеларгонія, а також кімнатними – плющ, хлорофітум. У вазонах красоту петуній підкреслить лобелія, приморська цинеранія, вербена.
Здорова розсада
Насіння можна посіяти в лютому в плошки з дренажними отворами прямо по поверхні заздалегідь зволоженої землі. Насіння петунії не слід присипати, а лише притиснути дощечкою до готового ґрунту. Потім накрити посів нетканим матеріалом і поставити у світле тепле місце. Петунії, щоб зійти, потрібне світло.
До того ж під нетканим матеріалом мікроклімат для проростання насіння більш сприятливий, ніж під плівкою або склом – вологість краще зберігається та рослини дихають. Коли матеріал буде знятий, розсада петунії швидко адаптується і не опаде, як часто буває, коли прибирають плівку чи скло.
Перші сходи зазвичай з'являються протягом двох тижнів. Після виходу пари справжніх листочків, слід провести пікірування петунії в одноразові стаканчики. Вирощування розсади петунії полягає у забезпеченні правильного температурного та світлового режимів. Для проростання петуній потрібно температура 24 - 26°C.
Як тільки з'являться сходи, температуру треба знижувати до 18 - 20°C вдень та 14 - 16°C вночі. Ну і, звичайно, потрібне досвітлення. Особливості вирощування петунії полягають також у поливі.
Дуже важливо поливати сіянці помірно застій води провокує захворювання чорною ніжкою, через яку сходи можуть загинути дуже швидко. У наступні 4-5 тижнів розсада петунії розвивається повільно, нарощуючи кореневу систему. Активно вона починає зростати з півторамісячного віку.
Коли грудка землі в прозорому стаканчику щільно переплітається корінням, слід пересадити петунії в 1,5-2-літрові місткості, в яких вони ростуть вже до посадки на місце.
Як виростити петунії, щоб вони рясно цвіли все літо?
Ці рослини неймовірно «ненажерливі» у відношенні підживлення. Їх можна підгодовувати вже через два тижні після пікірування і продовжувати робити це весь вегетаційний період кожні два тижні. Вносити підживлення як під корінь, так і за листям. Коли петунії в стадії розсади, приміняти комплексні добрива з підвищеним вмістом азоту.
Влітку основне добриво монофосфат калію (15 г на відро води), через раз додати до нього сечовину – 10 г на відро. Строки посадки петунії можна визначити наступним чином: приблизно з середини квітня, коли сніг у саду зійде і ґрунт трохи просохне, винести петунії для загартування, поставити в каркасний тунель і накрити нетканим матеріалом.
У середині травня розсадити рослини в контейнери. Петунії, дві штуки на 10-літрову ємність, по одній в ємність не менше 10-15 л. Ґрунт для контейнерів складається з місцевої городньої землі з добавкою торфу та піску у співвідношенні 4:2:1. Поливати петунії слід щодня. Робити це краще зі шланга ввечері, щоб квіти повніше напилися. На кожен контейнер має йти щонайменше 2 л води.
Читайте також: Як спроектувати теплицю правильно