foto

Вирощування баклажанів на міні – городі вдома

Дата публікації: 21.11.2023

Баклажан належить до сімейства пасльонових. Це багаторічна (у культурі - однорічна) самозапилююча трав'яниста рослина. Висота куща - від 25 до 100 см. Рослина стійка і не потребує опори. Плоди баклажана — різної величини та форми (округлої, грушоподібної, циліндричної). Маса плоду - у середньому від 50 до 1400-1500 г, дозрівають на 30-40 день.

Калорійність баклажана невелика, порівняно трохи в ньому і вітамінів (він містить вітаміни групи B, С, РР, каротин, що перетворюється в організмі у вітамін А). Однак у баклажанах багато так названих баластних речовин (або, як їх ще називають, "харчових волокон", "грубих волокон") - клітковини, що входить до складу оболонок рослинних клітин, пектину, що утворює міжклітинні прошарки, та ін). 

Ці речовини практично не перетравлюються і не всмоктуються, проте вони стимулюють рухливу функцію кишківника, покращують жовче відділення, створюють почуття насичення. Крім того, вони сприяють виведенню шкідливих продуктів обміну, нормалізації мікрофлори кишківника, що покращують обмінні процеси.

Слід зазначити також, що баклажани містять чимало калію (226 мг на 100 г овочів), а цей мікроелемент надзвичайно важливий для нормального функціонування клітини. Калій особливо необхідний людям з порушеннями діяльності серцево-судинної системи - він покращує роботу серцевого м'яза, що сприяє нормалізації водного обміну. Корисні баклажани також хворим на подагру.

Особливості вирощування баклажанів

Для кімнатного та балконного вирощування найбільш підходять карликові та напівкарликові сорти, з коротким терміном дозрівання. Також рослини мають бути низькорослими. Вирощують баклажани у кімнатних умовах лише розсадним методом. На момент розміщення біля вікон опалювальних кімнат (10-20 лютого) баклажани повинні мати товсте стебло з 5-6 листками та добре розвинену кореневу систему.

Слід використовувати вікна південної та південно-західної орієнтації. На неопалюваних лоджіях ящики або горщики з баклажанами встановлюють не пізніше ніж перша декада травня. Оптимальною для їх зростання і розвитку є температура 23-28°C.

При зниженні температури до 13-15°C зростання та розвиток рослин припиняється. Розсаджують баклажани з 5-6 листками зазвичай у віці 45-55 днів у великі пластмасові горщики діаметром 18-20 см або відповідні ящики.

Найкращим субстратом для кімнатного вирощування є багата перегноєм городня або квіткова суміш. Субстрат перед посадкою баклажанів необхідно змочити водою, тому що в цьому випадку помітно збільшується приживання рослин.

Полив повинен бути регулярний і рясний, найкраще в вечірні години. При нестачі вологи баклажани скидають квіти. Підживлення проводять кожні 10-15 днів універсальним гранульованим добривом або рідким концентрованим добривом.

Формування рослин не проводять, оскільки стебло у них міцне і вони чудово ростуть у горщику. При надмірному зростанні слід верхівки бічних пагонів прищипувати. Шкідники баклажанів - це, в основному, білокрила, оранжерейна попелиця. Найбільш поширені хвороби баклажанів - фітофтороз, фузаріозне в'янення та бура плямистість листя.

Читайте також: Вирощування овочів вдома – внесення добрив

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини