foto

Особливості вирощування антірінума (лев'ячого зіва)

Дата публікації: 17.09.2024

Квітка левиний зів (Антірінум) є багаторічною рослиною, але зацвітає і приносить насіння вже в перший рік. Через це його часто вирощують як однорічник. Ця рослина може сформувати потужний кущ із добре розвиненою кореневою системою.

Вирощування антірінума з насіння

Вирощуючи лев'ячий зів через розсаду, насіння слід висівати на початку березня. Рослина погано росте на торф'яних ґрунтах. Для вирощування розсади найкраще підходить суміш компостної землі та річкового піску у співвідношенні один до одного.

Перед посівом контейнер або стаканчик наповнюють ґрунтом, який ретельно вирівнюють і добре зволожують. Спосіб спростити посів дрібного насіння антірінума — змішати насіння з піском перед посівом.

Після посіву насіння їх накривають тонким шаром ґрунту, злегка зволожують за допомогою розпилювача і накривають кришкою або плівкою. Для успішного проростання необхідно забезпечити гарну вологість та температуру в межах 23–25°C. Слідкуйте за вологістю субстрату, і при його висиханні регулярно зволожуйте.

При належному догляді насіння проросте приблизно через 10-15 днів. Як тільки з'являться молоді паростки, контейнер з розсадою переміщують на добре освітлене місце. Якщо освітлення буде недостатнім, сіянці можуть швидко витягнутися. Плівку рекомендується знімати через кілька днів після проростання насіння.

Коли у сіянців з'являється друга пара справжніх листків, можна розпочинати до пікірування розсади. Оскільки в антірінума вже на етапі розсади формується міцна коренева система, пікірувати рослини слід у великі стаканчики об'ємом 0,5 л.

Левиний зів добре переносить пікіровку і швидко приживається на новому місці. Однак поки сіянці не почали активно рости, їх слід тримати в тіні, а на сонце виносити через кілька днів після пересадки.

Вирощування з насіння у відкритому ґрунті

Левиний зів можна вирощувати з насіння безпосередньо у відкритому ґрунті. Однак варто зазначити, що в такому випадку цвітіння почнеться лише наприкінці липня або на початку серпня, але триватиме до самих заморозків.

Насіння висівають у ґрунт наприкінці квітня або на початку травня. Щоб захистити сходи від можливих весняних заморозків, рослини слід накривати покривним матеріалом.

Догляд за рослинами

Ця рослина не є вибагливою і потребує регулярного поливу, розпушування ґрунту, видалення бур'янів і підживлення. Поливати слід лише в посушливі періоди, коли немає дощів, і бажано уникати поливу ввечері або вночі. Після поливу або в той же день ввечері рекомендовано розпушити землю і видалити бур'яни.

Високорослі сорти антірінума слід підв'язувати до опори для підтримки. Зів'ялі квіти краще видаляти, щоб рослина не витрачала енергію на їх ріст. Для тривалого цвітіння не допускайте зав'язування насіння: видаляйте квіткову стрілку, як тільки останні квіти зів'януть. Зрізати квітконоси потрібно під найбільшою квіткою, щоб стимулювати ріст нових стрілок і квітів.

Після того, як рослина приживеться після посадки, її слід підживити нітрофоскою та органічними добривами. Друге підживлення проводять, коли антірінум почне формувати бутони. Для цього використовують розчин з однієї столової ложки сечовини, сульфату калію і суперфосфату, розведених у 10 літрах води.

Читайте також: Як виростити іпомею (кручені паничі)

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини