foto

Кохія вирощування, догляд

Дата публікації: 29.08.2024

Однорічний кущ досягає за один сезон висотою до 1 метра, а шириною — до 70 см. Рослина густо покрита вузьким листям, що приховує дрібні квіточки, які не мають декоративної цінності.

Кохію часто називають червоною кохією, адже її зелене літнє листя ближче до осені набуває яскраво-червоного забарвлення. Оскільки кохія є однорічною рослиною, її вирощують виключно шляхом висіву насіння.

Вирощування розсади

Якщо ви прагнете, щоб кохія довше прикрашала вашу ділянку, варто вирощувати її через розсаду. Для цього насіння висівають у ящики наприкінці березня – на початку квітня.

Насіння не потрібно висіяти в ґрунт, потім ящик накривають плівкою і ставлять у світле місце. За температури 18°C сходи з'являються через 7-14 днів. Коли сіянці виростають до 5 см, їх пересаджують у окремі горщики діаметром 7 см.

Розсаду кохії все ж краще вирощувати в торф'яних горщиках, щоб мінімізувати травмування кореневої системи під час пересадки. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт після того, як мине небезпека весняних заморозків.

Зазвичай це відбувається наприкінці травня – на початку червня. Можна висадити й раніше, але в такому разі потрібно буде захистити рослини від заморозків.

Умови вирощування

Для посадки кохії обирають сонячну або злегка затінену ділянку, захищену від протягів і холодних вітрів. Обирайте ділянку з добре дренованим ґрунтом, який легко пропускає воду та повітря. Ґрунт має бути слабокислим або нейтральним. Протягом сезону важливо кілька разів розпушувати землю і вчасно видаляти бур'яни.

Низинні місця, що затоплюються дощовою або талою водою, не підходять для вирощування кохії. Крім того, кохія не підходить для вирощування в горщиках, оскільки її коренева система потребує простору. Відстань між кущами має становити 45-50 см.

Рослини висаджують у невеликі ямки, бажано разом із грудкою землі. Кохія потребує частого та рясного поливу, оскільки під час посухи вона втрачає свою декоративність, і листя може зав’янути та опуститися.

Як і більшість садових рослин, кохія потребує регулярного підживлення. Протягом літа її підгодовують два-три рази мінеральними добривами, що містять азот, фосфор, калій і мікроелементи. Це сприяє швидкому зростанню, повноцінному розвитку рослини та підвищує її стійкість до різних захворювань.

Кохія рідко вражається хворобами і шкідниками. Однак у занадто вологому, холодному ґрунті та при надмірному затіненні вона може стати вразливою до грибкових інфекцій, таких як борошниста роса, що також може призвести до гниття коренів.

Читайте також: Вирощування люцерни

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини