foto

Як виростити іпомею (кручені паничі)

Дата публікації: 12.09.2024

Іпомея добре росте в помірному кліматі. На серцеподібних стеблах утворюється багато декоративного листя. Квітки розкриваються рано вранці. У похмурі та туманні дні квіти закриваються ввечері, а в ясні — ближче до полудня. Цвітіння починається в червні та триває до перших заморозків.

Висів насіння

Насіння іпомеї висівають у відкритий ґрунт наприкінці квітня — на початку травня. Для посадки обирають сонячне, захищене від вітру місце. Іпомея потребує слабокислого ґрунту з хорошим дренажем. Через високу токсичність рослини її вирощують виключно на відкритому повітрі.

Для посадки в саду не рекомендується вирощувати іпомею розсадою, оскільки пересадка негативно впливає на її розвиток. Рослини, вирощені в горщиках, після пересадки на постійне місце довго адаптуються, уповільнюють ріст і часто відстають у розвитку від тих, що були висіяні безпосередньо у відкритий ґрунт у травні.

Підживлюють кручені паничі під час активного росту кожні 2-3 тижні, використовуючи добрива для декоративно-квітучих рослин або кактусів. Водночас надлишок добрив, особливо тих, що містять азот, може стимулювати надмірний ріст листя і зменшувати цвітіння.

Концентрація добрив має відповідати нормам для кімнатних рослин. Догляд за іпомеєю полягає в регулярному, помірному поливі, щоб уникнути застою води біля коренів, підживленні, а також видаленні бур'янів.

Хвороби іпомеї

Іпомея може постраждати від грибкових захворювань, таких як антракноз і біла іржа, різних видів гнилей (кореневої, стеблової, чорної, м'якої), вірусних інфекцій (близько 20 різних вірусів), а також від фізіологічного захворювання — білого набряку.

Ураження іпомеї грибковими хворобами зазвичай відбувається через ґрунт, особливо якщо в ньому постійно застоюється волога. Щоб вилікувати рослину, необхідно видалити уражені ділянки, а сам кущ обробити фунгіцидним препаратом.

Однак кореневу, м'яку та стовбурову гнилі вважають невиліковними, тому уражені рослини потрібно викопати та знищити. Проти вірусних хвороб також ще не знайдено ефективного лікування, тому хворі рослини теж викопують і спалюють. Білий набряк є неінфекційним захворюванням і уражає лише ті рослини, які вирощуються в домашніх умовах або теплиці.

Розвиток цієї хвороби відбувається при надмірному поливі, занадто низькій температурі та високій вологості повітря. Уражені рослини утворюють на листових пластинах горбики та пухирці, які спочатку мають зелений або світло-жовтий колір, а згодом змінюються на коричневий. Після цього листя жовтіє та опадає. Для профілактики важливо дотримуватися всіх правил агротехніки.

Читайте також: Нюанси вирощування редьки червоної

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини