Редька городня або посівна (Raphanus sativus) - це однорічні і переважно дворічні рослини, що належать до сімейства хрестоцвітих, так само як капуста, редис, ріпа. Її батьківщиною вважається Єгипет і Китай звідки культура потрапила згодом в інші країни Європи.
Всі сорти редьки, що відносяться до її підвиду subsp. hybernus, і вирощуються в Україні, поділяються на 3 географічні групи (європейська, китайська, японська) та багато різновидів, що відрізняються за кольором коренеплодів (білий, чорний, сірий, червоний, рожевий, фіолетовий).
Сорти європейського вигляду за термінами дозрівання поділяються на: ранньостиглі (період від сівби до технічної стиглості 40-70 діб); середньо й пізньостиглі (період від сівби до технічної стиглості 100-120 діб), коренеплоди мають гострий смак. Інші види редьки: японська (дайкон) мають довгі коренеплоди (до 70 см), смак коренеплодів - негострий; китайська (лоба) – плоди значно крупніші за європейські сорти, проте з менш гострим смаком.
За здатністю зберігатися редька поділяється на зимові й літні сорти: зимові зберігаються протягом усього року в підвалі або льосі, літні (ранньостиглі) вживаються в їжу тільки в свіжому вигляді, на зберігання їх не закладають.
Редька високо цінується за свої цілющі і живильні властивості. Ботанічні особливості редьки практично аналогічні редису. Рослина невибаглива до температури повітря і ґрунту. Зростання насіння починається при +3 °С, оптимальна температура +25°С. Сходи досить стійкі до весняних приморозків (–3-4°С), а дорослі рослини витримують до –5…–6°С.
Високі температури та низька вологість ґрунту зумовлюють здерев’яніння коренеплодів та появу квітконосів. Слід вирощувати редьку на нейтральному суглинному ґрунті на освітлених ділянках. Овоч не любить густої посадки, потребує проріджування. Перше проріджування проводиться, коли на рослинах з’явиться 2-3 справжніх листочка. Під час другого залишають між паростками відстань 10-12 см і більше.
Редиска належить до рослин довгого дня, тож досить вимоглива до світла. Оптимальна тривалість світлового дня для інтенсивного формування коренеплодів становить 11–14 годин. Оптимальна вологість ґрунту для вирощування редиски - 70-80% НВ. За нестачі вологи ріст рослин сповільнюється. Норма висіву насіння - 1,2–2,0 г/м², глибина загортання - 2–2,5 см.
Насіння плескато-округле, світло- або темно-коричневе. Маса 1000 насінин становить 7-8 г. При вологості 9% насіння зберігає схожість протягом 4-6 років.