foto

Вирощування лаватери

Дата публікації: 18.04.2024

Лаватера - це квітучий однорічник, висота якого сягає 120 сантиметрів. Нижнє листя куща кругле або за формою нагадує серце, по краях різьблене. А верхні листові пластини порізані на 3-5 лопатей. Бутони великі (в радіусі до 5 сантиметрів). Верхівки чагарника увінчуються густими скупченнями квіток. Пелюстки пофарбовані в білий, рожевий або рубіновий відтінки. Початок періоду цвітіння припадає на липень.

Вирощування у відкритому ґрунті

Лаватера - потужна, швидкоростуча рослина з такою ж сильною і добре розгалуженою кореневою системою, рослина світлолюбна. Не терпить перезволоження, досить добре переносить нестачу вологи. До ґрунтів лаватера не вимоглива, але найкраще росте в пухкому, не надто родючому, але й не бідному, ґрунті.

У регіонах з м'яким кліматом висів у відкритий ґрунт здійснюють під кінець квітня. Перед висівом вносять на кожен квадратний метр площі відро компосту та 200 г комплексного добрива з азотом, фосфором та калієм. Роблять невеликі борозенки, акуратно засипають насіння та присипають його сумішшю листового ґрунту та перегною.

В кінці накривають поліетиленовою плівкою. Сходи з’являються вже через 7 днів. Коли лаватера трохи підросте, плівку можна прибирати, посіви прополоти. Далі молоді кущики можна удобрити, але тільки в тому випадку, якщо ви не зробили цього заздалегідь. Рослина добре реагує на звичайні комплексні добрива для квітучих рослин.

Вирощування через розсаду

Деякі вважають за краще вирощувати лаватеру розсадним методом. Це доцільно в тому випадку, якщо ви хочете, щоб перше цвітіння настало якнайшвидше. Наприклад, якщо ви запланували садити лаватеру у відкритий ґрунт у травні, то на розсаду її потрібно висаджувати на початку весни.

Для висіву насіння використовуються дерев'яні ящики або стаканчики. Перед висівом насіння, потрібно добре полити ґрунт водою і висіяти насіння, заглиблюючи його на 1 сантиметр. Ящики необхідно накрити склом або плівкою. Періодично знімайте їх для провітрювання та поливу. Вже за два тижні з'являться перші сходи. Молодим сходам треба гарне освітлення.

Коли рослини зміцніють, укриття знімають. Потім все, що від вас потрібно - регулярно поливати розсаду та обертати контейнери до сонця, щоб розвиток був рівномірний.

Пересаджувати розсаду лаватери у відкритий ґрунт рекомендується лише тоді, коли нічні заморозки вже не загрожуватимуть. Так, у місцевості з теплим і м'яким кліматом лаватеру висаджують у перші дні травня, а от у помірних широтах краще зробити це під кінець весни.

Вибирайте сонячну гарно провітрювану ділянку з  вологопроникним ґрунтом. Якщо вид лаватери, що висаджується вами, високорослий, неподалік відразу ж встановлюйте опору.

При висадженні лаватери необхідно робити відстань між рядами 20 сантиметрів, а між кущами - 25-30 сантиметрів, не менше. За такої схеми культура зможе вільно рости та розвиватися.

Рослина зовсім невимоглива, може рости та цвісти й на сонячному, і в тінистому місці, нормально реагує на посуху, добре реагує на пересадку.

Лаватера не потребує регулярного поливу її потрібно поливати в міру необхідності. Незважаючи на посухостійкість рослини, волога кущам все одно потрібна. Якщо стоїть довга спека, поливають лаватеру раз на тиждень.

Не забувайте підв'язувати особливо розлогі кущі до опори. Якщо вони вже досягли позначки 1 метр у висоту, розпушувати ґрунт на ділянці більше не можна. Річ в тому, що кореневища у рослини поверхневе і є високий ризик його зашкодити.

Лаватері необхідно забезпечити регулярне обрізання, зокрема, вчасно видаляти засохлі суцвіття, тому що після дощу вони перетворюються на непривабливий слиз. Крім того, ця субстанція, потрапляючи на листя, провокує сонячні опіки.

Найперше внесення добрив треба здійснити після того, як рослина звикне після висадки у відкритий ґрунт. Суміш комплексного добрива з азотом, фосфором і калієм і сечовини, розчинених у 20 літрах води.

Це підживлення можна пропустити, якщо ви попередньо перед висадкою квітів перекопували грядку з компостом. Другий раз  добриво необхідно додавати в момент зав'язування бутонів. У цей час під кожен кущ вливають рідке підживлення на основі розчину води та сульфатів калію та натрію.

Шкідники та хвороби лаватери

Щоб посадити та виростити на своїй ділянці лаватеру, особливих навичок не потрібно. Більше того, навіть не доведеться лікувати рослину від захворювань та знищувати колонії паразитів, оскільки у рослини дуже міцний імунітет. Єдиний шкідник, з яким можна зіткнутися, це попелиця. Ці дрібні комахи харчуються соками культури.

Позбутися їх можна обробкою куща системним інсектицидом і фунгіцидом. Якщо ви помітите, що на нижній стороні листових пластин з'являються жовтуваті, коричневі або багряні вкраплення, це ознака іржі. Негайно зріжте всі уражені частини та обробіть рослину бордоською сумішшю. У разі масового ураження кущ просто викопують і знищують.

Читайте також: Важливі нюанси вирощування цвітної капусти

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини