foto

Вирощування матіоли

Дата публікації: 09.04.2024

Це однорічна рослина, яка швидко росте і потребує багато світла. Вона також відома своєю стійкістю до низьких температур. Рослина може досягати висоти 40-50 см, має густе гіллясте стебло та лінійне листя з великими зубцями. Основною перевагою матіоли є її чарівний аромат, який стає особливо насиченим ввечері.

Протягом дня квітки матіоли закриті, і саме через це її часто називають "нічною фіалкою". Цю рослину висаджують поруч з лавками, альтанками та на терасах. Її також вирощують у змішаних квітниках і іноді використовують на мавританських газонах. Крім того, вона чудово підходить для складання букетів.

Вирощування матіоли через розсаду

Для успішного вирощування розсади матіоли в домашніх умовах рекомендується короткочасна волога стратифікація насіння. Це можна зробити, заливаючи насіння холодною водою на 1 добу. Після цього воду слід злити, а набрякле насіння обгорнути у будь-яку вологу тканину та помістити в холодильник (не в морозильну камеру) на 2-3 дні. Після цього насіння можна висівати.

Немає конкретних вимог щодо термінів, але можна керуватися тим, що цвітіння настає через 60-70 днів, а сходи з’являються швидко, протягом тижня. Розсаду можна висаджувати у відкритий ґрунт рано, оскільки матіола не боїться заморозків.

Зазвичай рекомендується почати посів з початку березня, а в крайньому випадку - у середині місяця. Пізніше сіяти насіння на розсаду не має сенсу, оскільки у квітні його вже можна сіяти безпосередньо в ґрунт.

Після короткочасного загартування розсаду можна пересаджувати на постійне місце. У цей момент має бути стійка тепла погода, але можуть бути ризики негативного впливу повторних заморозків.

Основна умова - пересаджувати рослини потрібно за хмарної погоди, краще ввечері, враховуючи, що квіти квітнуть вночі. При пересадці необхідно рясно поливати ґрунт, щоб уникнути пересихання кореневої системи. Пізніше слід утримувати помірну вологість, оскільки коріння матіоли не переносить перезволоження.

Вирощування матіоли з насіння

Висівання насіння у відкритий ґрунт рекомендується проводити у квітні, коли температура повітря досягне приблизно +10-12°C. Глибина посіву становить 1-2 см. Перші сходи зазвичай з’являються через 10-15 днів після висіву.

Матіола краще росте на добре освітлених сонцем місцях, але також може гарно рости й в умовах півтіні. Якщо ж буде занадто темно, тоді матіола буде витягуватися, а суцвіть буде менше, знизиться їх аромат.

Рослина передусім вибаглива до родючості ґрунту, але може розвиватися й на менш поживних ґрунтах. У період посухи важливо регулярно поливати матіолу і вносити добрива. Найпоширеніший метод розмноження - з насіння, хоча інколи вирощують через розсаду. Варто пам'ятати, що пересадка може бути стресовою для рослини та призвести до її загибелі.

Догляд за рослинами

Головне - підтримувати вологість ґрунту, особливо в періоди посушливої погоди. Поливати рослину варто регулярно, але уникаючи перезволоження, щоб уникнути загнивання коренів. Важливо також уникати внесення в ґрунт гною, оскільки це може негативно вплинути на ріст рослини.

У випадку, коли рослина отримує недостатньо поживних речовин з ґрунту, підживлення здійснюється за допомогою мінеральних добрив, які призначені спеціально для квітучих рослин. Особливо важливо вносити добрива під час формування бутонів, це сприяє збільшенню кількості квітів.

Регулярно видаляючи бур'яни та розрихлюючи ґрунт, слід пильнувати, щоб не пошкодити стебла рослини. Дотримуючись цих простих правил догляду, матіола буде гарно розвиватися і цвісти. При виборі місця посадки необхідно уникати ґрунту, який раніше був удобрений за допомогою перегною.

Якщо ґрунт перезволожений, кореневище може почати гнити, а це призведе до в’янення та загибелі рослини. Будь-які захворювання на листках слід видаляти негайно, щоб уникнути поширення інфекції на здорові частини рослини. Під час вирощування матіоли можна стикнутися з грибковими хворобами, які часто виникають на хрестоцвітих рослинах.

У разі виявлення захворювання рослини, важливо видалити хворі екземпляри та спалити їх. Ґрунт слід обробити спеціальними препаратами. При сухій погоді можуть з’являтися блішки, які залишають на листках маленькі отвори.

Читайте також: Найпоширеніші шкідники томатів у закритому ґрунті

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини