foto

Кімнатний гіркий перець

Дата публікації: 17.12.2024

Вирощування гіркого перцю в домашніх умовах – це складний процес, але за умови дотримання всіх рекомендацій щодо догляду за рослиною це можна зробити. Цей овоч відомий своїми корисними властивостями та широко використовується не лише у кулінарії, а й у медицині. Гіркий перець має високий імунітет та стійкість до багатьох захворювань, що робить його придатним для вирощування як у відкритому ґрунті, так і в домашніх умовах, наприклад, у квартирі.

Коли сіяти перець

Сіяти насіння можна практично у будь-яку пору року, однак, найкращим часом для посіву вважається кінець зими або початок березня. Перед посівом насіння рекомендується спочатку замочити в теплій воді з температурою близько 40°C на 2-3 години. Для додаткового захисту від хвороб буде корисно провести дезінфекцію, зануривши насіння на 20-30 хвилин у слабкий розчин марганцівки також використовують обробку насіння стимуляторами росту.

Для домашнього вирощування гіркого перцю найзручніше використовувати готовий ґрунт, придбаний у спеціалізованому магазині. Якщо ж ви вирішили приготувати субстрат самостійно, змішайте в рівних пропорціях дернову землю, торф, перегній, пісок і тирсу. Для знезараження отриману суміш рекомендується пропарити в духовці.

Насіння можна висівати як у загальні ящики, так і в окремі стаканчики. Однак, оскільки перець погано переносить пересадку із пошкодженням кореневої системи, краще обрати індивідуальні ємності. Це можуть бути пластикові стаканчики або ще краще, торф’яні горщики чи торф’яні таблетки.

На дно кожної ємності викладають тонкий шар дренажу (1-2 см дрібних камінців або керамзиту), а зверху насипають підготовлений ґрунт. Висота шару ґрунту повинна становити 7–8 см, цього буде достатньо для розвитку рослини.

Висів насіння

Оптимальна температура проростання насіння становить 22-24°C. Поливають сіянці регулярно, використовуючи воду з температурою не менше 22°C, стежачи, щоб ґрунт не пересихав і не був надто вологим. До появи перших справжніх листочків рослинам не потрібні додаткові підживлення, оскільки поживних речовин у ґрунті цілком достатньо. Однак у фазі двох-трьох справжніх листків сіянці вперше пересаджують. За 1-2 дні до пересадки рекомендується легке підживлення, щоб зміцнити рослини.

У випадку з перцем намагаються пересаджувати рослину в більшу ємність разом із грудкою землі, щоб мінімізувати пошкодження кореневої системи. За кілька годин до пересадки рослини поливають, щоб земляний ком краще тримався. Для пересаджування використовують літрові горщики або стаканчики, на дно яких кладуть дренажний шар, а потім заповнюють їх ґрунтом, аналогічним до того, у якому росли сіянці. Пересаджують розсаду на ту ж глибину, що й раніше, обережно додаючи ґрунт навколо коріння, і після цього рясно поливають.

У літрових горщиках гіркий перець росте до появи 6-8 справжніх листків. Догляд за рослинами залишається таким самим: забезпечення достатнього освітлення, підтримання оптимальної температури та регулярний помірний полив. Однак через 10-15 днів після першої пересадки рекомендується підживити рослини комплексним мінеральним добривом, щоб забезпечити їм усі необхідні поживні речовини для подальшого розвитку.

Догляд за гірким перцем на підвіконні не вимагає великих зусиль. Усі необхідні процедури досить прості й легко виконуються за наявності базових знань про вирощування кімнатних рослин. Перець потребує регулярного, але помірного поливу. Перезволоження ґрунту не менш небезпечне, ніж її пересушування.

Під час цвітіння та, особливо, плодоношення рослина потребує більше води. Найкраще поливати гіркий перець ввечері, під корінь, теплою водою (22-30°C). Залежно від умов, поливати рослину слід 1-3 рази на тиждень. При сухому повітрі корисно обприскувати листя з пульверизатора. Через деякий час після поливу ґрунт потрібно легенько розпушити. Для запобігання закисання ґрунту важливо регулярно провітрювати приміщення, уникаючи протягів.

Чилі підгодовують вдома кожні два тижні, чергуючи органічні та мінеральні добрива. Для органічних підживлень зручно використовувати розбавлений настій пташиного посліду. Для мінеральних підживлень підходить будь-яке комплексне добриво. Якщо цвітіння затримується, а листя активно росте, під час наступної підгодівлі слід виключити азот.

Читайте також: Бегонія вирощування з насіння

 

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини