foto

Оптимальні умови для вирощування розсади перцю

Дата публікації: 02.02.2024

Перець вимагає тривалого періоду вирощування, ще тривалішого, ніж у випадку томатів. Найбільш ранні гібридні сорти починають формувати плоди через 100 днів з моменту появи сходів.

Сортові види, у свою чергу, розвиваються від 118 до 180 днів. Іншими словами, для того, щоб перець був готовий для висадки відкритий ґрунт, йому потрібно рости принаймні три місяці.

Враховуючи меншу холодостійкість перцю порівняно з помідорами, зазвичай його висаджують ближче до середини травня, коли настає стабільно тепла погода.

Для висаджування рослин необхідно, щоб температура ґрунту становила не менше +12°C, і нічна температура повітря не опускалася нижче 12°C.

Перець в розсаді відмінно стоїть, не витягується і не переростає, що відрізняє його від розсади томатів. Тому ви можете безпечно розпочати висівати насіння перцю від 20-х чисел січня і продовжити цей процес до кінця лютого.

Вирощувати перець безрозсадним способом не має сенсу, оскільки плоди не встигнуть повністю визріти перед настанням осінніх холодів.

Ґрунти та субстрати для вирощування розсади перцю

Оберіть легкий ґрунт, який ефективно насичується киснем і легко пропускає воду. Оптимальні показники кислотності ґрунту повинні знаходитися в межах рН 5,5-6,5. Щодо фізико-механічних властивостей, вибирайте розсипчастий, повітряний субстрат.

Найлегше придбати готовий субстрат для вирощування розсади в садовому центрі або спеціалізованому відділі гіпермаркету. Зазвичай вони виготовлені на основі торфу.

Важливо уникати важких ґрунтів, таких як чорноземи та суглинки, необхідно завжди додавати матеріали, які зроблять ґрунт більш пухким такі як пісок, кокосове волокно, торф, листова або дернова земля. В противному випадку можуть виникнути серйозні проблеми з вирощуванням розсади.

Підготовка ґрунту до посіву насіння перцю

Готовий субстрат повинен мати помірний рівень вологості. У випадку перезволоження, зачекайте, доки він підсохне перед використанням.

Дезінфекція субстрату є важливою процедурою, щоб уникнути «чорної ніжки» та інших хвороб. Ефективно використовувати спеціальні засоби, такі як фунгіцид. Обробіть ґрунт розчином згідно з інструкцією за 3-4 дні до висіву.

В чому вирощувати розсаду: касети, торф'яні таблетки та стаканчики

При вирощуванні розсади з подальшою пересадкою у відкритий ґрунт або теплиці, найбільш вдалим вибором в якості контейнерів підійдуть прозорі стаканчики об'ємом від 200 мл.

Використання таких контейнерів дозволяє отримати високу ефективність при вирощуванні розсади перцю без необхідності в пікіровці. Цей підхід виявляється ефективним та стабільним, а також заощаджує час, оскільки він уникає додаткових маніпуляцій.

Використання торф'яних таблеток для вирощування перців не є доцільним. Коренева система розсади легко переносить пересадку. Тому без сумніву можна економити на торф'яних таблетках, оскільки їх об'єм все одно занадто невеликий для гарного розвитку розсади перед пересадкою на грядку.

Чому саме стаканчики?

  • Об'єм 200 мл є достатнім, щоб забезпечити комфорт для розсади до моменту висадки;
  • Багаторазове використання та зручне зберігання;
  • Прозорі стінки дозволяють проникненню світла, що запобігає витягуванню розсади;
  • Стаканчики зручно розміщувати у ящиках та на піддонах на підвіконні або стелажах;
  • В стаканчиках розсаду можна розміщати так, щоб її не було тісно;
  • Легка підготовка - достатньо зробити дренажні отвори.

Вирощування розсади перцю

Засипаємо ґрунт у ємність на 3/4 висоти, уникайте переповнення. Злегка необхідно утрамбувати ґрунт, після чого він займе 2/3 обсягу. Необхідно зробити поглиблення в ґрунті глибиною від 7 мм до 10 мм. Можна створити 2-3 лунки, щоб зробити висів з запасом.

Потім зайві рослинки можна висаджувати окремо або просто обрізати. Важливо, щоб всі лунки мали однакову глибину, щоб сходи рослин були рівномірними. Потрібно розкласти по одній насінині в кожну лунку та присипати насіння.

Використовуйте воду для поливу температура якої повинна бути +20°C - +30°C. Якщо використовуєте водопровідну воду, залиште її відстоятися протягом 1-2 днів. Бажано використовувати м'яку воду. Забезпечте рівномірне зволоження поверхні ґрунту.

Після розміщення стаканчиків у піддони або ящики, прикрийте їх плівкою або склом. Один звичайний пластиковий ящик може вмістити 20 стаканчиків.

Доки насіння не проросте, вони потребують великої кількості тепла, а світло для них не є обов'язковим. Щоб насіння перцю проросло, потрібна температура від +24°C до +26°C. Значно нижча температура може значно довшого проростання насіння

Щоденно потрібно відкривати плівку, щоб дати подихати землі. Слідкуйте, щоб ґрунт залишався помірно вологим, використовуючи пульверизатор для рівномірного поливу.

У випадку недостатньої вологості насіння може погано проростати. З перезволоженням є ризик загнивання насіння, тому слід бути обережними.

Розсада перцю на початковому етапі свого розвитку росте повільно. Перш за все, вона активно формує кореневу систему, і тому немає  потреби в додатковому підсвічуванні. До моменту, коли розсада почне інтенсивно розвивати свою листову масу, вона вже матиме достатньо сонячного світла.

Рослини тягнуться до сонячного світла, тому рекомендується обертати їх на 180° раз на день, забезпечуючи гармонійний розвиток. Коли рослина має 2-3 справжні листочки, можна почати використовувати добрива.

Слід утримуватися від великої кількості азотних добрив, оскільки це може призвести до слабкості та витягнутості рослин. Рекомендується використовувати водорозчинні комплексні мінеральні добрива. Додавайте добрива у воду для поливу, розведені в 3-4 рази менше, ніж рекомендовано. Краще проводити підживлення поступово, регулярно, ніж робити це рідко, але інтенсивно.

Листя перцю щільне та глянцеве, яке менше випаровує вологи. Якщо помічаєте, що один полив на день недостатній, збільшуйте його до двох – ранкового і вечірнього. Але, одного поливу на день зазвичай вистачає.

Винносте розсаду перцю на відкрите сонячне світло, щоб забезпечити їй адаптацію до ультрафіолетового випромінювання, яке не проникає через віконне скло. Це сприяє уникненню опіків при подальшій висадці на грядки.

Також пристосовуємо рослини до низьких температур і вітру. Починаючи з коротших періодів, поступово витримують більше часу, поки не досягнуть цілодобового перебування на балконі або терасі. Зрозуміло, що при небезпеці нічних заморозків краще залишити розсаду на підвіконні.

Читайте також: Особливості вирощування розсади баклажанів

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини