Редиска — овочева, однорічна коренеплідна рослина, що є перехреснозапильною, холодостійкою та світлолюбною культурою.
Редиску вирощують у всіх зонах України як у відкритому, так і в закритому ґрунті, як весною так і літом висіваючи повторно. Ґрунт під редиску повинен бути пухким, насіння засівають на відстані 10-15 сантиметрів один від одного і на глибині 1,5-2,5 см.
За тривалістю вегетаційного періоду сорти редиски поділяються на ранні (до 25 діб), середньоранні (26-30 діб), середньостиглі (31-35 діб) та пізньостиглі (понад 35 діб). Насіння проростає при температурі +2-4°С, а за оптимальної температури 15°С і вище — за 3-5 діб.
Ґрунт під редиску повинен бути пухким, насіння засівають на відстані 10-15 сантиметрів один від одного і на глибині 1,5-2,5 см. Редис любить вологу, тому подбайте, щоб ґрунт не пересихав - вологість повинна бути близько 80%.
Рекомендуємо поливати раз на день ( вранці або ввечері), для кращого проростання насіння, покращення якості плодів: збільшення розміру, товарного вигляду та смакових якостей бажано використовувати біостимулятори.
Одним з таких є натуральний листовий біостимулятор – добриво «Кропмакс». Також ґрунт потрібно періодично розпушувати - це дозволить зберігати вологу та боротися з бур'янами.
Для вирощування у другому обороті використовують ранні сорти чи гібриди, наприклад:
Також для повторного висіву можна використати суміш редисок «Конфеті» - невибагливі та високоврожайні сорти редиски, що дозволяють збагатити харчовий раціон вишуканими смаками. Різні за формою та забарвленням коренеплоди редиски дозрівають дуже швидко, стаючи джерелом вітамінів.
Суміш складається із сортів редиски:
Читайте також: Вирощування гороху в другому обороті