Редьку як інші культури можна сіяти у другому обороті. Повторно редьку можна висівати у липні, обираючи для цього ранні сорти, наприклад:
Редька високо цінується за свої цілющі та поживні властивості. Рослина невибаглива до температури повітря та ґрунту. Насіння починає проростати при +3°С, а оптимальна температура для росту становить +25°С. Сходи стійкі до весняних приморозків -3-4°С, а дорослі рослини витримують температури до -5-6°С.
Високі температури та низька вологість ґрунту спричиняють здерев'яніння коренеплодів і появу квітконосів. Редьку слід вирощувати на нейтральному суглинковому ґрунті на добре освітлених ділянках.
Вона належить до рослин довгого дня і дуже вимоглива до світла. Оптимальна тривалість світлового дня для інтенсивного формування коренеплодів становить 11-14 годин. Вологість ґрунту для вирощування редиски повинна бути 70-80%. При нестачі вологи ріст рослин сповільнюється. Насіння загортають на глибину 2-2,5 см.
Окрім окремих сортів, можливо використовувати суміш декількох редьок, наприклад Піканто - суміш сортів редьки, відомих своїми цілющими та поживними властивостями, забезпечить ваш стіл різноманіттям смаків — від солодкуватих до пікантно-гострих, а також різнобарв’ям кольорів і форм протягом усього сезону. До складу суміші входять - редька Остергрюс роза, Дайкон, Мюнхенське пиво.
Ріпа
Для літнього споживання ріпу висівають рано навесні, а для осінньо-зимового – за 70-80 днів до осінніх похолодань. Насіння загортають на глибину 1-1,5 см. Період вегетації триває 75-80 днів.
Ріпа потребує достатньо вологого ґрунту та помірної температури. Вона краще росте на легких супіщаних та суглинкових ґрунтах, удобрених у попередні роки. Не рекомендується сіяти ріпу на ділянках з сухим, кислим ґрунтом або ураженим килою. Ріпа добре реагує на мінеральні добрива, особливо на калійні.
Оптимально підійдуть для вирощування у другому обороті –
Щоб редька та ріпа гарно розвивались та росли та не вражались хворобами та шкідниками бажано використовувати натуральні біологічні стимулятори росту, одним з найкращих на ринку є натуральний листовий біостимулятор-добриво «Кропмакс» для активації ростових процесів і живлення рослин усіх видів плодоовочевих культур.
Читайте також: Вирощування зеленних культур в другому обороті