Зеленні культури вирощують для отримання зелених листків або розеток листків у ранньовесняний та осінньо-зимовий періоди. Усі ці рослини, за винятком мангольда, мають короткий вегетаційний період.
У відкритому ґрунті товарну продукцію можна отримати через 30-60 днів після сівби, а в закритому – через 20-40 днів. Швидке дозрівання дозволяє багаторазово висівати зеленні рослини у відкритому і закритому ґрунті, забезпечуючи постійний потік свіжої продукції.
Гірчиця японська
Вирощують гірчицю японську шляхом прямого висіву, заглиблюючи насіння на 5 мм. Проростання відбувається протягом декількох днів до тижня. Для подовження збору врожаю необхідно проводить підсівання кожні 14-21 день.
Рослина віддає перевагу регулярному поливу та краще росте у добре дренованому родючому ґрунті. Густота стояння 1,2-1,5 млн шт/га. Найкраще для другого обороту підійде сорт Зелена мізуна.
Рукола
Вирощують руколу у відкритому ґрунті, домашніх або тепличних умовах всесезонно. У відкритий ґрунт висівають з квітня по серпень. Глибина загортання 0,5-1,0 см. Мінімальна температура проростання +9-10°C, оптимальна для росту +18-24°C.
Сходи з'являються на 5-7 день після посіву. Оптимальна густота стояння 100-150 шт/м². Сорти руколи які ідеально підходить для повторного висіву Пронто, Рокет салат, Сільветта оскільки період їхнього дозрівання складає всього 20 - 25 днів.
Шпинат
Шпинат є скоростиглою та холодостійкою овочевою культурою. Його насіння проростає при температурі 4°C, а сходи можуть витримувати заморозки до -6°C. Оптимальна температура для росту і розвитку рослин становить 15-18°C.
Для конвеєрного вирощування шпинату сівбу проводять кожні два тижні, починаючи з квітня та продовжуючи аж до осені. Насіння висівають на глибину 2-3 см, залишаючи міжряддя шириною 30 см у закритому ґрунті та 45-60 см.
Оптимальна густота стояння рослин становить 200-400 тисяч штук на гектар. Сходи з'являються через 8-10 днів після сівби. Для отримання якісного врожаю в другому обороті найкраще підходять Шпинат Боа F1, Матадор та Спірос F1.
Кріп
Кріп є холодостійкою і невибагливою городньою культурою. Найвищі врожаї зеленої маси збирають на окультурених ґрунтах, багатих перегноєм і мінеральними добривами. Насіння кропу проростає при температурі 3-5°C, а сходи легко витримують весняні заморозки.
Оптимальна температура для росту і розвитку рослин становить 15-18°C. Насіння загортають на глибину 1,5-2,5 см, густота стояння рослин досягає 4-5 мільйонів штук на гектар. Оптимально для повторного висіву підійдуть кріп Амброзія, Грибовський, Ділл, Кущовий, Кріп, Салют.
Салат
Насіння висівають під зиму, рано навесні та наприкінці літа. Під зиму його висівають перед замерзанням ґрунту, щоб уникнути проростання восени. Навесні насіння висівають у 2-3 строки з інтервалом у 10-15 днів. Насіння салату починає проростати при температурі +3-4°C, але період появи сходів становить 25-30 діб.
Глибина загортання насіння — 0,5-2,0 см. Щоб забезпечити безперервне надходження свіжої продукції протягом сезону, салат висівають багаторазово з інтервалом у 7-10 днів, аж до серпня.
Чудово підійдуть для конвеєрного способу вирощування наступні сорти та гібриди:
Але для того, щоб культури гарно росли та розвивались мали стійкість до хвороб бажано використовувати біологічні стимулятори росту, наприклад Кропмакс котрий є найкращим в класі біостимуляторів за рахунок багатосторонньої активної дії на ріст та розвиток рослин, яку забезпечує унікальна рецептура - у своєму складі препарат містить в ультраконцентрованому вигляді всі життєво важливі компоненти у природному фізіологічному балансі.
Читайте також: Вирощування пекінської капусти в другому обороті