foto

Мірабіліс (нічна красуня) вирощування з насіння

Дата публікації: 02.07.2024

Мірабіліс має унікальну особливість: на одній рослині одночасно можуть розкриватися квітки різного забарвлення - одні рожеві, інші білі, помаранчеві, а серед них ще й химерно різнокольорові, наприклад, одна половина віночка пурпурна, а інша жовта. А за те, що розквітає мірабіліс до вечора, його називають «нічною красунею». Перевагою рослини є аромат квіток і елегантність куща, який розростається в темно-зелену кулю.

Добре виглядають живі огорожі з мірабілісу, а також бордюри вздовж доріжок з карликових сортів. Відмінні сусіди для посадки з нічною красунею — нігелла, петунія, чорнобривці, нів'яник, деревій.

Мірабилис належить до родини ніктагінових. Це багаторічна рослина з бульбоподібним коренем і міцним, густо розгалуженим кущем, висота якого залежно від виду та сорту варіюється від 30-40 до 100 см. Листя темно-зелене, невелике, широколанцетове.

Квітки - лійчасті, п'ять зрощених пелюсток утворюють вузьку довгу трубку і круглий віночок до 2,5 см в діаметрі. Запашні квітки розкриваються надвечір або в похмуру погоду, а на світанку в'януть. Цвітіння рясно, починається в липні і триває до заморозків.

Мірабіліс — теплолюбна рослина, тому в нас, як правило, вирощується в однорічній культурі, хоча може культивуватися подібно до жоржин. Вона світлолюбна рослина, для пишного цвітіння їй потрібно щонайменше 6 год повної освітленості.

Нічна красуня дуже любить тепло, так що ділянку вибирайте сонячну і південну. Ґрунту віддає перевагу суглинистим, добре дренованим, але головне — із слаболужною або нейтральною реакцією. Кислих ґрунтів не переносить.

Згубний для мірабіліса і застій води. Потреба вологи у нього середня, коротку посуху переносить легко, при тривалій зупиняє розвиток і цвітіння.

Мірабіліс найчастіше розмножують насінням. На розсаду висівають у березні-квітні. Приступати до висіву безпосередньо у ґрунт необхідно лише після того, як мине загроза заморозків, а ґрунт вже встигне хоч трохи прогрітися, приблизно на початку травня.

Глибина загортання насіння 2 см, оптимальна температура для проростання – 18-20°С. Сходи з'являються через 10-14 днів, сіянці ростуть швидко.

Протягом усього вегетаційного періоду нічну красуню удобрюють двічі чи тричі. Спочатку підживлення вносять у першій половині червня, потім у середині липня і, нарешті, в останній тиждень серпня.

Як добрива використовуйте перегній та компост. Крім того, підійдуть магазинні універсальні мінеральні добрива. Варто відзначити, що при другому та третьому підживленні доза азоту повинна бути низькою.

У мірабіліса досить міцний імунітет, що є безперечним плюсом при її вирощуванні. Тільки при неправильному догляді рослина може захворіти на такі хвороби як іржа або плямистість листя.

Вилікувати мірабіліс можна видаленням всіх уражених частин, а також обприскуванням розчином фунгіцидів. Не забувайте, що нічна красуня - теплолюбна квітка, і саме порушення температурного режиму може призвести до негативних наслідків.

Читайте також: Технологія вирощування кавуна

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини