foto

Вирощування огірків на підвіконні

Дата публікації: 23.11.2023

Огірок - однорічна трав'яниста рослина, більшість сортів - однодомні. Стебло – повзуче, опушене дрібними безбарвними волосками, завдовжки воно сягає 1-2 м. Листя цілісні, із зазубреними краями. Квітки 3-4 см, жовтого кольору, одностатеві. У більшості сортів жіночі та чоловічі квітки розташовані на одній рослині.

Починаючи з 3-4-го листка в пазухах листя утворюються вусики, за допомогою яких рослина закріплюється на опорах. Плід - несправжня ягода. У огірка є партенокарпічні сорти, мають лише жіночі квітки. Плоди виходять без запилення, однак у цьому випадку не утворюються насіння. Нині виведені напівкущові та кущові огірки.

Огірки - вологолюбні та світлолюбиві рослини. Дуже вимогливі до тепла та родючості ґрунту. Оптимальна вологість ґрунту при вирощуванні огірків - 75-85%, а повітря - 85-90%. Плоди огірків мають високі смакові та дієтичні якості, багаті на мінеральні солі та ферменти, мають невелику кількість вітамінів (С, В, А).

Особливості вирощування огірків

У квартирах вирощувати огірки вдається легко, особливо після виведення сортів, придатних для вирощування у кімнатних умовах. У кімнатних умовах огірки найкраще вирощувати на підвіконнях вікон, що виходять на південну, південно-східну чи східну сторони.

Тут багато світла та врожайність може бути найбільш високою. При пізніх термінах посіву (травень-кінець червня) горщики або ящики з огірками рекомендується ставити на західні та навіть північні вікна, балкони та лоджії.

Слід пам'ятати, що огірки не переносять протягів та частих перепадів температур. Тому при провітрюванні приміщень молоді, щойно посаджені рослини, а також розсаду вкривають газетою або щільним папером. Вирощують в кімнатних умовах огірки у великих пластмасових горщиках, відрах місткістю 8-10 л.

Найкращим субстратом для вирощування огірків є суміш, що складається з перегною, низинного торфу, звичайної городньої землі та крупнозернистого піску у співвідношенні 4:4:2:1.

Високі урожаї огірків можна отримувати й при використанні готового ґрунту з високим вмістом гумусу та нейтральним середовищем. Розмножують огірки насінням. Схожість насіння зберігається 5 років, але найкраще плоди виходять із насіння 1-2-річного віку.

Найкращий метод вирощування огірків - це метод розсади. Необхідно використовувати самозапильні, ранньостиглі гібриди наприклад - огірок Бетіна F1Афіна F1Бйорн F1Джустіна F1. При пересадці рослин на постійне місце вирощування, вони повинні мати 4-5 добре розвинених листків і міцну кореневу систему. Зазвичай це відбувається за 25-30 днів після появи сходів. У випадку нестачі тепла та світла, розсада може бути готовою лише через 32-45 днів.

Насіння висівають у торфоперегнійні горщики або невеликі контейнери. Після того, як сходи виростуть, їх обережно пересаджують. Перед висадкою в контейнер на декілька сантиметрів насипають дренажні матеріали, такі як дрібна галька. Рослину розміщують по центру так, щоб вона була на 2-3 см вищою від рівня ґрунту.

Одразу після висадки огірки поливають водою, яка має температуру 22-24°C. Горщики розміщують на постійних місцях, таких як етажерки, столики або підвіконня, і встановлюють шпалеру з тонкого шпагату, на яку направляють виткі стебла. Після появи третього справжнього листа, верхівку пагона разом з апікальною брунькою обрізають.

Це робиться для прискорення росту бічних пагонів, які є головними носіями жіночих квітів, зав'язей і плодів. З появою 5-6-го листка видаляють верхівки кожного стебла. Таким чином, утворюється справжня шпалера.

Партенокарпічні короткоплідні рослини формуються, так само як і звичайні огірки. Полив огірків повинен виконуватися обов'язково відстояною водою кімнатної температури. У сонячні дні рекомендується поливати їх не менше двох разів на день, а в похмуру погоду - 2-3 рази на тиждень. Полив слід проводити вранці чи ввечері. У жаркі дні важливим є також зволоження повітря за допомогою кімнатного пульверизатора.

Надзвичайно важливо дотримуватися стабільного температурного режиму, уникати різких перепадів температур і протягів. Для живлення огірків рекомендується використовувати мінеральні добрива, однак відмінні результати можна досягти за допомогою органічних добрив.

У разі можливості, ідеальним варіантом є використання розведеного коров'яка у співвідношенні 1:10 з водою, або розведеного пташиного посліду в пропорції 1:15. Також ефективним є застосування концентрованих або гранульованих добрив для підживлення рослин.

Підгодовувати огірки вперше слід через 12-15 днів після посадки. Наступні підживлення найкраще проводити один раз на 10-12 днів. Інтервал між підживленням залежить від пори року та фази розвитку огірків.

Для отримання високого врожаю огірків необхідно в період цвітіння рослин проводити ручне запилення. Зазвичай це робиться так: зривають чоловічу квітку, з неї видаляють віночок і вставляють у розтруб жіночої квітки. Запилення найкраще проводити в хорошу погоду, вранці (о 6-10 годині ранку).

Шкідники, які можуть зашкодити огіркам вирощеним в домашніх умовах, включають павутинного кліща, баштанну попелицю і паросткову муху. Серед хвороб, найбільшу негативну дію на огірки мають такі захворювання як антракноз, борошниста роса, несправжня борошниста роса, коренева гниль та фузаріозне в'янення.

Читайте такожВирощування баклажанів на міні – городі вдома

 

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини