foto

Вирощування сальвії

Дата публікації: 04.07.2024

Красива квітка сальвія служить чудовою прикрасою на будь-якій клумбі, рабатці. Головна перевага квітки – тривале цвітіння. Вона належить до сімейства ясноткових і є близьким родичем природного лікаря шавлії.

Сальвія характеризується прямостоячим чотиригранним стеблом, тривалим цвітінням до осені яскраво-червоними трубчастими квітками. Вона зростає до висоти від 25 до 80 см, залежно від сорту.

Щоправда, є сорти з квітками іншого забарвлення: бордові, білі, рожеві та навіть строкаті. Хоча це декоративні представники шавлії, всі сорти містять ефірні олії і з успіхом їх можна використовувати в медицині. Культура багаторічна, але у більшості регіонів нашої країни вона вирощується як однорічна рослина.

Висів насіння

Сальвію, що є однорічником або дворічником, вирощують із насіння. Якщо рослина багаторічна, то її можна розмножити як насінням, так і живцями або поділом кореневища. Вирощувати насінням можна як розсадним, так і безрозсадним способом. Якщо ви вирішили вдатися до безрозсадного способу вирощування, то висів можна буде зробити у відкритий ґрунт навесні або під зиму.

Однак слід врахувати, що вид сальвія блискуча (Salvia splendens) можна виростити виключно розсадним способом. Потрібно пам'ятати, що у спеціалізованому магазині можна купити просте насіння. На розсаду висів насіння рекомендується проводити з другої половини лютого до перших днів березня.

Наповніть контейнер зволоженим пухким ґрунтом. По її поверхні треба розподілити насіння. Їх можна залишити так чи присипати двоміліметровим шаром ґрунту. Перенесіть контейнер у тепле місце (приблизно 25 градусів). Полив можна проводити через піддон або за допомогою пульверизатора.

Для того, щоб на довгий час зберегти субстрат зволоженим, треба накрити контейнер паперовим листом. Перші сіянці можна буде побачити за 2-4 тижні. Для того, щоб висаджені рослини швидко прижилися, їм потрібна потужна система коренів. У зв'язку з цим сінці необхідно пікірувати 2 рази.

Перше пікіровку роблять, коли у рослин виростуть дві або три справжніх листки. Їх пересаджують у новий ящик, причому відстань між сіянцями має дорівнювати 5 сантиметрам, заглиблювати в ґрунт їх необхідно по сім'ядольний листочок.

Через 20 діб після проведення пікірування рослину потрібно пересадити вдруге в індивідуальні горщики, діаметр яких має бути близько 10-12 сантиметрів. Після появи 3-го чи 4-го справжнього листочка треба зробити прищипування, щоб сальвія була більш кущистою. Загартування рослин можна починати з настанням квітня. Для цього вночі необхідно підтримувати температуру повітря близько 10°C.

Висаджування розсади в відкритий ґрунт

Сальвія віддає перевагу сонячній ділянці з пухким родючим ґрунтом нейтральною реакцією. Рослину висаджують у відкритий ґрунт, коли мине загроза заморозків уночі. Сальвію садять у лунки з відстанню 25-30 см, а перед цим у лунку вносять перегній. Загартована розсада добре приживається на новому місці.

Догляд за квітками

Доглядати цю квітку треба так само як і більшість інших. Її потрібно вчасно прополювати, поливати, підгодовувати, а також розпушувати поверхню ґрунту. Полив слід проводити лише тоді, коли ґрунт буде повністю сухим і обов'язково ввечері. Пам'ятайте, що велику кількість води лити не слід, тому що при застої рідини у ґрунті коренева система сальвії може легко загнити.

Після того як вода вбереться у ґрунт, її поверхню необхідно розпушити, одночасно з цим треба видалити бур'ян. За сезон цю рослину потрібно підгодувати комплексним мінеральним добривом не менше ніж 2 рази. Слабким поживним розчином потрібно підгодувати рослини, коли вони ще будуть у будинку в ящиках.

Вдруге ця процедура проводиться під час бутонізації. Сальвія використовується для висадки в горщиках, клумби, рабатки, альпінарії. Вона добре гармонує з цинерарією, лобелією, чорнобривцями.

Хвороби та шкідники

У даної рослини є стійкість практично до всіх видів захворювань. В основному захворювання провокує неправильний догляд. Перезволоження ґрунту, його погана аерація викликають загнивання коренів та розвиток цвілі. Надлишок добрив також впливає на декоративність – листя по краях сохне, на них з'являються некротичні плями.

Але при належному догляді, швидше за все, ви ніколи не побачите хвороби на цій рослині. Однак на ньому можуть оселитися такі шкідливі комахи, як трипси, кліщі, білокрилки, попелиці, а також равлики та слимаки, які об'їдають листочки сальвії. Для знищення шкідливих комах вам знадобляться відповідні інсектицидні засоби.

Читайте також: Мірабіліс (нічна красуня) вирощування з насіння

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини