foto

Вирощування лобулярії приморської

Дата публікації: 15.08.2024

Лобулярія приморська – однорічна рослина, що утворює компактні або розлогі густо гіллясті кущики до 30 см заввишки. Квітки, зібрані в грона, мають білий або ніжно-фіолетовий колір і виділяють медовий аромат.

Цвітіння лобулярії триває з травня до середини осені, але може перериватися в сухе та спекотне літо. Плід лобулярії приморської – овальний стручок з гострою верхівкою, в якому дозріває помаранчево-коричневе або жовте насіння.

Ґрунт

Лобулярія приморська невибаглива до складу ґрунту, але краще росте на водопроникних, нейтральних або слабколужних ґрунтах. Підготовка ділянки включає перекопування та вирівнювання поверхні.

Розсаду висаджують у ямки на відстані 15-20 см одна від одної, оскільки лобулярія не любить густих посадок. Після посадки ґрунт ущільнюють і поливають. Лобулярія, вирощена з насіння, зацвітає приблизно через 40 днів після появи сходів.

Коли сіяти лобулярію

Розсаду лобулярії висаджують у відкритий ґрунт наприкінці травня, коли мине загроза нічних заморозків, ґрунт прогріється, і встановиться тепла погода. Лобулярія добре росте на відкритих сонячних ділянках, проте не варто садити її там, де довго не тане сніг і застоюється вода.

Посів насіння на розсаду проводять у березні, накриваючи її склом або плівкою і розміщуючи її у теплому світлому місці, захищеному від прямих сонячних променів.

Для підтримання субстрату у злегка вологому стані його обприскують відстояною водою кімнатної температури. Щоденно знімають плівку для провітрювання та видалення конденсату. Сходи можуть з'явитися вже через півтора тижня.

Коли насіння починає проростати, покриття знімають, а температуру знижують на 2-3 градуси. На стадії розвитку пари справжніх листків сіянці пікірують у окремі горщики.

Догляд за розсадою включає помірний полив та розпушування ґрунту навколо сіянців. Будьте обережні із поливом: надмірна вологість може спричинити грибкове захворювання чорна ніжка, яке призводить до вилягання і загибелі рослин.

Догляд за рослинами

Потрібно регулярно поливати рослини, розпушувати ґрунт, видаляти бур'яни та обрізати лобулярію. Обрізку здійснюють після першого цвітіння, зрізуючи стебла якнайнижче.

Після цього лобулярія швидко відновиться і перед осінню зацвіте ще пишніше. Однак, багато нових сортів не потребують обрізки, оскільки самі відновлюють цвітіння після спаду спеки.

Хвороби та шкідники

Лобулярія є однією з найбільш стійких до хвороб і шкідників рослин. Проблеми можуть виникнути лише при неправильній посадці: надто густо посаджена лобулярія іноді уражується борошнистою росою та іншими грибковими захворюваннями. Уражені екземпляри слід видалити, а решту рослин обробити розчином фунгіциду.

Для лобулярії небезпеку становлять шкідники, зокрема слимаки та хрестоцвіті блішки, які є серйозними ворогами капустяних культур. Блішок усувають шляхом обробки рослин спеціальними препаратами.

Читайте також: Вирощування гірчиці білої

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини