foto

Вирощування чорнобривців

Дата публікації: 20.08.2024

Чорнобривці - рід трав'янистих рослин, що належать до родини айстрових. Чорнобривці мають добре розвинену кореневу систему, що проникає глибоко в ґрунт і відзначається високою всмоктуючою здатністю. Завдяки цьому рослини можна пересаджувати в будь-якому віці, і вони легко приживаються навіть під час цвітіння.

Вибір місця та ґрунтів для вирощування

Чорнобривці — теплолюбні рослини, які краще висаджувати в захищених від холодних північних вітрів місцях, оскільки вони не витримують навіть легких заморозків. Вони відзначаються тіньовитривалістю та посухостійкістю, а також невибагливістю до ґрунту. Підходять для вирощування на будь-яких типах ґрунтів, за винятком важких глинистих, хоча найкраще ростуть на суглинках із достатнім рівнем вологи.

Чорнобривці можна вирощувати як розсадним, так і безрозсадним способом. Для розсадного методу насіння варто висівати в третій декаді квітня. Для вирощування розсади чорнобривців можна використовувати готовий ґрунт або приготувати ґрунтову суміш самостійно, змішавши садову землю з крупнозернистим піском і верховим торфом.

Насіння чорнобривців висівають безпосередньо в окремі стаканчики або в неглибокі ящики з подальшим пікіруванням. Їх розміщують на відстані 2-3 см одне від одного і загортають на глибину близько 1 см.

У теплих умовах сходи з'являються через 3-4 дні. Пікірувати їх починають, коли на сіянцях з'являється перша пара справжніх листків. Для вирощування міцної розсади сіянці пересаджують у горщики об'ємом не менше 0,5 л.

Розсада чорнобривців досить стійка до нестачі світла, але якість сіянців значно покращується при вирощуванні на південному підвіконні або під лампою.

Під час пікірування або висадки в ґрунт витягнуті сіянці заглиблюють до сім'ядольних листків. Протягом періоду вирощування розсади чорнобривці рекомендується підгодувати 1-2 рази комплексним мінеральним добривом.

Вирощування з насіння шляхом прямого посіву в ґрунт

Насіння чорнобривців велике, чорного кольору з білим кінчиком. Насіння висівають у борозенки, заглиблюючи на глибину 1-1,5 см. При посіві в ґрунт, сходи можуть з'явитися через 7-10 днів. Насіння чорнобривців проростає при температурі ґрунту понад +15°C. Молоді рослини мають дрібні сходи з легким червонуватим відтінком стебла. Після появи перших справжніх листків чорнобривці легко відрізнити від бур'янів завдяки їх різьбленим листочкам.

Догляд за молодими чорнобривцями на відкритому ґрунті включає регулярне прополювання і полив. Якщо рослини були висіяні занадто густо, їх можна розсаджувати, коли на сіянцях з'являться 1-2 пари справжніх листків. Чорнобривці добре переносять пересадку навіть з невеликим земляним комом і в більш дорослому віці пересаджувати можна також і цвітучі рослини.

Під час пересадки чорнобривців необхідно рясно поливати рослини. Найкраще проводити пересадку ввечері або в похмурий день. Для дорослих рослин важливо організувати притінення посадок за допомогою агроволокна (спанбонду) на кілька днів після пересадки.

Чорнобривці найкраще ростуть на відкритих сонячних ділянках, проте вони також добре цвітуть і в напівтіні, хоча початок цвітіння може затриматися на тиждень - два. У повній тіні рослини можуть витягуватися, що призведе до збільшення висоти кущів і зменшення кількості квіток.

Підготовка ґрунту

Чорнобривці невибагливі до умов вирощування і успішно ростуть на різних типах ґрунтів. Для покращення важких глинистих ґрунтів доцільно внести крупнозернистий пісок або тирсу, а для піщаних ґрунтів – глину чи перегній. Однак ґрунт не потребує особливої підготовки. Особливої підготовки ґрунту не потрібно. Якщо при посадці чорнобривців внести комплексне добриво, рослини будуть рясно і яскраво цвісти без потреби в додаткових підживленнях.

Висадка

Високорослі прямостоячі сорти чорнобривців потребують більше простору. Між рослинами слід залишати відстань 35-45 см. Відхилені чорнобривці висаджують частіше, залишаючи відстань між рослинами 15-20 см. Тонколисті чорнобривці потребують більше простору для оптимального розвитку. Щоб рослини формували гарні округлі кущі, їх розташовують на відстані 30-35 см одна від одної.

Поливи, підживлення, догляд

На початку росту, коли чорнобривці ще маленькі, а також протягом перших 2-3 тижнів після висадки розсади, їм необхідно регулярне поливання. Оскільки рослини мають мочкову кореневу систему, важливо підтримувати вологість верхнього шару ґрунту. Як тільки чорнобривці зміцніють, вони можуть обходитися опадами, за винятком випадків аномальної спеки або засухи.

Відхилені чорнобривці можуть рости без додаткових підживлень. Однак високорослі та гібридні сорти прямостоячих чорнобривців краще підживлювати 2-3 рази за літо комплексним добривом для забезпечення їх оптимального росту та розвитку.

Читайте також: Вирощування лобулярії приморської

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини