foto

Зберігання буряку та редьки взимку

Дата публікації: 24.10.2023

З коренеплодів буряків виділено вуглеводи, серед яких домінує сахароза. Багаті буряки вітамінами В, В2, С, пантотеновою (вітамін В3) та фолієвою кислотами, каротипоїдами, антоціанами, органічними кислотами, амінокислотами.

У значних кількостях у буряках містяться солі заліза, марганцю, калію, кальцію, кобальту. Задля збереження всіх цих корисних речовин потрібно правильно зберігати буряк протягом зимового періоду.

Оптимальні терміни та умови збирання для закладки на тривале зберігання

Буряк прибирають у другій половині вересня на початку жовтня, до настання стійких заморозків. Його прибирають раніше моркви. Пояснюється це тим, що буряк більш вимогливий до тепла коренеплід у нього значно виступає над поверхнею ґрунту і, отже, менше захищений від заморозків.

Буряк найбільш стійкий до захворювань при зберіганні, особливо якщо його прибирали в суху погоду. У коренеплодів відразу ж після збирання обрізають бадилля на рівні голівки, але в жодному разі не пошкоджуючи її.

При струшуванні коренеплоди не можна вдаряти один об одного, не можна очищати навіть тупою стороною ножа, оскільки це неминуче призводить до погіршення якості шкірки та знижує їх стійкість до захворювань. Прилипла земля при закладці на зберігання в підвалах, льохах обсипається, а в траншеях й буртах – позитивно впливає на лежкість.

Зберігання буряка

Буряк зберігають насипом у буртах, засіках, контейнерах чи ящиках, пересипавши піском. Її можна зберігати і разом із картоплею.

Серед захворювань буряків під час зберігання найчастіше трапляється фомоз. На коренеплодах хворобу можна виявити лише при їх розрізі. Уражена тканина чорного кольору, соковита та тверда. Пізніше в ураженій тканині утворюються порожнечі, іноді вистелені сірою грибницею.

Редька

Містить досить складний комплекс біологічно активних речовин: у коренеплодах знайдено білки, амінокислоти, ферменти, вітаміни В, С, органічні кислоти, ліпіди, вуглеводи.

Багата вона і сірковмісними речовинами, що мають фітонцидні властивості. За кількістю солей редька перевершує всі овочі. Вона багата на солі кальцію, заліза, магнію і, особливо, калію.

Оптимальні терміни та умови збирання для закладки на тривале зберігання

Перед збиранням вона витримує короткочасні зниження температури до -5 °C без помітного впливу на лежкість. Її прибирають для зберігання до настання стійких заморозків, тому що при підморожуванні коренеплоди довго не зберігаються.

Діаметр товарних коренеплодів редьки має бути не менше 4 см для скоростиглих літніх сортів та не менше 6 см для зимових. Для тривалого зберігання найбільш придатні сорти редьки: зимова чорна, зимова чорна кругла, мюнхенське пиво.

Зберігання редьки. Протягом усієї зими редьку можна зберегти свіжою у засіках або у вологому піску. Якщо дотримуватись всіх правил та створити оптимальні умови овочі збережуть свій смак та товарний вигляд.

Читати також: Зберігання моркви

 

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини