foto

Нюанси вирощування розсади огірків

Дата публікації: 09.02.2024

Огірки можна вирощувати, як висівом насіння безпосередньо у ґрунт, так і розсадою. Використовуючи розсадний спосіб ви отримаєте урожай огірків раніше ніж висіваючи їх у відкритий ґрунт.

Тара

Розсаду вирощують у посівних ящиках і потім пересаджують у горщики або безпосередньо в горщики об'ємом 0,7-1,0 л. Один з найбільш перспективних методів - це використання касет для вирощування розсади.

Для огірків використовують полістирольні (пластикові) касети з 35 комірками розміром 40x50 см, до віку 18-22 дні. Якщо розсаду вирощують у касетах для подальшої пересадки у горщики, використовують касети з 54 отворами.

Також для вирощування розсади огірка чудово підійдуть торф’яні стаканчики, використовуючи їх коренева система не пошкоджується, оскільки рослина пересаджується разом зі стаканчиком.

Який субстрат використовувати?

Розсаду огірків пересаджують з касет у горщики на п'ятий - восьмий день, де вона доростає до 25-30-денного віку. Для наповнення касет використовують два типи субстратів: суміш перегною, дернової землі та піску у пропорціях 2:1:0,5 або суміш торфоцеоліту, перліту, цеоліту у співвідношенні 70% : 25% : 5%.

Ці субстрати мають оптимальні фізико-хімічні характеристики, такі як вміст різних елементів (азоту, фосфору, калію, кальцію, магнію) мікроелементів -  Fe, Mn, В, Cu, Zn, Mo, вологість у межах 30-35%, мінімальна вологомісткість 70%, вміст органічних речовин у діапазоні 25-30%, та pH у межах 5,0-6,0, які сприяють оптимальному росту рослин.

Підготовлене насіння висівають на глибину 1,5-2 см, по одному в кожну комірку, покривають субстратом або вермікулітом, зволожують і укривають плівкою або агроволокном, щоб зберегти вологу під час проростання. Перед висівом насіння потрібно підігріти субстрат до 18°C. Температуру підтримують на рівні 25°C до появи сходів.

Догляд за посівами

Після того, як перші сходи з’являються, видаляють плівку чи агроволокно, щоб уникнути витягнення проростків, і поступово зволожують субстрат. Протягом перших п'яти-семи днів після сходів, удень підтримують температуру на рівні 17-18°C, а вночі - 16°C.

Пізніше, у сонячні дні, температура підіймається до 19-20°C, в похмурі 17-19°C, вночі - 16°C. За один-два тижні до посадки проводять загартування розсади. Важливо зберігати вологість повітря на рівні 80% протягом всього процесу вирощування.

Під час вирощування розсади огірків у касетах, оскільки простір для кореневої системи обмежений, важливо постійно підтримувати оптимальний водний та поживний режим для рослин. Для цього готують поживний розчин певного складу, який змішують з водою для зволоження субстрату під час його висихання.

Контроль концентрації розчину та дренажу проводять за допомогою кондуктометра, який вимірює загальну концентрацію солей у мг/л. Температура водного розчину під час поливу має бути між 18 та 20°C.

Субстрат зволожують за потребою: у сонячні дні один-два рази на день, у похмурі - один раз на два дні. Рекомендована кількість води для одного поливу складає 1-2 літри на касету.

Після видалення плівки рекомендується зволожити сходи за допомогою (використовуючи Н₃Р0₄) підкисленої води до рівня pH 5,5-5,7 з використанням різних добрив: по 1,5 г Дисолвіну й Риксоліну, 12,5 г Поліфіду та 5 г аміачної селітри на кожні 100 літрів води.

При появі другого справжнього листка розсаду рекомендується поливати розчином Етамону (1 г на 100 л води), додаючи його до поживного розчину. Через два-три дні після цього слід провести поливку розсади розчином Превикуру 60,7% (0,1% розчин), також додавши його до поживного розчину.

Протягом усього періоду вирощування розсади слід провести дві додаткові обробки рослин позакореневими підживленнями з використанням розчинів мікроелементів, другу обробку варто здійснити за один-два дні до висадки розсади.

Читйте також: Як правильно виростити розсаду томатів

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини