foto

Технологія вирощування грястиці збірної

Дата публікації: 22.08.2024

Грястиця збірна - багаторічний нещільнокущовий верховий злак. У рік сівби росте повільно, а гарні врожаї дає лише на другий-третій рік. За сприятливих умов зберігається в травостої 7-8 і більше років.

Навесні починає вегетацію дуже рано, швидко відростає після скошування та випасання. Стійка до витоптування, що робить її однією з найкращих пасовищних трав.

Відзначається багатоукісністю і високою врожайністю зеленої маси. Можливі 5-6 циклів випасання худоби. Цю траву охоче поїдають всі види худоби як на пасовищі, так і в сіні.

Найкраще скошувати грястицю у фазі викидання волотей, перед цвітінням. У 100 кг сіна міститься 54 кормових одиниці і 3-4 кг перетравного протеїну. За сприятливих умов урожайність становить 50-80 ц/га сіна.

Грястиця не переносить надмірного зволоження і затоплення тривалістю більше 10-12 днів. Тіневитривала, добре росте в затінку, завдяки чому є дуже цінною травою для сівби в садах і парках.

Ґрунт

Добре росте на різних типах ґрунтів, від легких до важких, а також на осушених торфовищах. Однак найкраще розвивається на родючих ґрунтах. Піщані ґрунти є непридатними для цієї культури.

Для росту і розвитку висіяних на сіножатях і пасовищах трав, ґрунт спочатку переорюють, вирівнюють, розпушують. Своєчасний і якісний обробіток дернини створює сприятливі умови для її розкладання, нагромадження поживних речовин у легкодоступній формі та полегшує боротьбу з бур'янами.

Крім цього, завдяки оранці та розпушуванню ґрунту поліпшується водно-повітряний режим, посилюються мікробіологічні процеси, що підвищує родючість ґрунту.

Щоб отримати дружні сходи та сформувати щільний травостій, важливо правильно вибрати спосіб, терміни сівби і глибину закладання насіння. Найкращі терміни для сівби бобово-злакових сумішей – рання весна, пізня весна та літо (липень).

Для злакових культур оптимальні терміни – від ранньої весни до середини серпня. Основний фактор, який визначає можливість сівби, це достатня забезпеченість посівного шару ґрунту вологою. За умови достатнього зволоження, лучні трави можна висівати з весни до осені.

Удобрення

Лучні трави мають різну здатність поглинати та використовувати поживні речовини. Урожайність бобових трав, завдяки їх здатності накопичувати азот з повітря, мало залежить від наявності цього елемента в ґрунті. Водночас продуктивність злаків значною мірою залежить від вмісту азоту.

Для нормального росту бобових трав необхідний достатній вміст у ґрунті рухомих форм фосфору та калію. Злаки, забезпечені азотом, витісняють з травосумішей бобові. При нестачі поживних елементів високопродуктивні верхові трави пригнічуються низовими, які краще засвоюють поживні речовини з ґрунту.

Читайте також: Вирощування чорнобривців

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини